Šunų viešbutis

Kuo šerti šešką?

Šeškai turi išskirtinius mitybos reikalavimus, prie kurių gamintojai jau spėjo prisitaikyti ir siūlo įvairaus pašaro. Šeškai yra tikri mėsėdžiai gyvūnai, kurių virškinimo sistema labai greitai apdoroja maistą. Be mėsos šeškai neišgyventų, jų mityba panaši į kačių. Šeško organizmas sunkiai pasisavina maistingas medžiagas iš augalų. Todėl šeško dieta turi būti turtinga gyvulinės kilmės baltymų, riebalų ir joje neturėtų būti skaidulinio maisto. Visi pašarai, taip pat specialiai sukurti šeškams, nėra vienodai kokybiški, todėl atsargiai rinkitės maistą, kuriuo šeriate savo augintinį.

Šeškai nėra labai išrankūs maistui, todėl reikia prižiūrėti jų mitybą, kad nesutriktų jų skrandžio veikla. Šeškui negalima duoti konservuoto ėdalo, skirto katėms ar šunims, kas buvo populiaru seniau. Kai kurie nėščioms katėms arba kačiukams skirti pašarai pagal sudėtį gali būti labai panašūs į šeškams skirto maisto sudėtį. Kačių maistas subalansuotas daug baltymų turinčiai baltymų dietai, kuri tinkama dieną mėgstančioms ilgai miegoti katėms. Tuo tarpu šunų maistas neturi pakankamai baltymų, be to, dažnai į sudėtį įeina kukurūzai, kurių šeško skrandis negali suvirškinti. Taip pat šunų maiste nėra taurino, reikalingo šeško širdies ir kraujagyslių sistemai. Žalia mėsa irgi nėra geras maistas šeškui, nors gamtoje gyvenantys šeškai ją mėgsta. Žalia mėsa gali turėti parazitų, kurie gali sukelti gyvūnėliui infekciją.

Specializuotas maistas šeškui

Prekyboje esantis ėdalas šeškams yra laikomas pakankamai subalansuotu ir specializuotu išskirtiniams šeško mitybos poreikiams. Maistas šeškui parduodamas smulkus arba skardinėse, pakuotės labai panašios į maistą katėms. Pirkdami patikrinkite sudėtį, kurioje vištiena, kalakutiena arba aviena yra pagrindinis ingredientas.

Kai kurie parduodami mišiniai, skirti kačiukams ir nėščioms katėms, savo sudėtimi labai panašūs į šeškų maistą. Šie mišiniai yra gerai subalansuoti ir lengvai įsisavinami, todėl tinka ir šeškams. Tačiau mišiniai skiriasi savo kokybe ir sudėtimi, todėl šeškui negalima duoti bet kokio katėms skirto maisto.

Specializuotose gyvūnams skirtose parduotuvėse pardavinėjami paruošti mišiniai būna kelių rūšių, kurias toliau apžvelgsime. Mišiniai skirstomi pagal savo sudėtį: sausi (6-10% drėgmės), pusiau sausi (23-40% drėgmės) ir konservuoti (68-78% drėgmės). Pagal kokybę jie skirstomi į ekonominę, premium ir superpremium klases. Šeškams tinkamas tik premium klasės maistas, skirtas kačiukams ir nėščioms katėms. Kiti, ne premium klasės katėms skirti pašarai ir visų klasių šunims skirti pašarai yra netinkami vartoti šeškams, nes neužtikrina pilnavertės mitybos.

Šeško mitybos įpročiai

Šeškai turi labai greitą medžiagų apykaitą kartu su trumpu virškinamuoju traktu, todėl ėsti jiems reikia dažnai (paprastai kas 3-4 valandas). Geriausia būtų pastoviai turėti pašaro. Dauguma šeškų bus linkę pasimaitinti tol, kol pasijus sotūs ir netaps nutukę, jei nuolat šalia bus geros kokybės pašaro. Šviežias, švarus vanduo šeškui taip pat yra būtinybė. Jei vis dėlto šeškas priaugo daug svorio, pasikonsultuokite su veterinaru, kad patartų kaip toliau jį maitinti ir išlaikyti tinkamą svorį. Numesti svorio geriau būtų sudarant šeškui sąlygas gyventi aktyviau, daugiau judėti ir žaisti, nei laikytis griežtos dietos.

Sausas pašaras šeškui bus geriausias pasirinkimas, nes galėsite jo palikti narvelyje daugiau ir nebus tikimybės, kad jis išsipils. Konservuotas maistas gali būti duodamas tik retkarčiais, papildant šeško racioną.

Pagrindiniai šeško mitybos reikalavimai:

  • 30-40 % mitybos turi sudaryti baltymai.
  • Baltymai turi būti geros kokybės, lengvai virškinami ir gyvulinės, o ne augalinės kilmės.
  • Mityboje turi būti daug riebalų (20-30 %).
  • Mitybą turi sudaryti labai mažai angliavandenių ir skaidulinio maisto (skaidulinio maisto – mažiau nei 3 %).

Kuo negalima šerti šeško

Nešerkite savo augintinio saldainiais, šokoladu, tortais, sūriais užkandžiais, riešutais ir atliekomis nuo stalo. Nors šeškai mėgsta pieno produktus, neduokite jam jokių prieno produktų, kurie gali sukelti virškinimo problemų. Taip pat jokiu būdu negalima duoti alkoholio ir kofeino.

Taip pat skaitykite: Šeško auginimas, Šeško auklėjimas

Leave a Reply