Šunų viešbutis

Burundukų elgesys

Visų pirma, reikia žinoti, kad burundukai – gyvūnai vienišiai, kurie saugoja savo teritoriją nuo kitų burundukų. Toks elgesys paplitęs tarp visų burundukų, net tarp pačių artimiausių giminaičių, pavyzdžiui, brolių. Tokiu atveju burundukus galima laikyti poromis (patinas ir patelė).

Burundukai yra labai vikrūs ir aktyvūs, mėgsta bėgioti ir landžioti, todėl juos laikyti reikia pakankamo dydžio narvelyje.

Burundukai – švarūs gyvūnėliai. Jie užsiima savo tualetu po kiekvieno pavalgymo, t.y. keletą kartų per dieną. Burundukai eina į „tualetą“ visada į tą pačią vietą, dažniausiai kuriame nors narvelio kampe.

Panašiai kaip ir kiti graužikai, burundukai neskleidžia blogo kvapo.

Burundukai daiktus, kurie jiems priklauso, žymi trindamiesi į juos savo smakru arba pilvu. Taip pat savo daiktus žymi nedideliu kiekiu šlapimo.

Burundukai aktyvūs būna dieną.

Rudenį burundukai pradeda kaupti maisto atsargas slėptuvėse. Dažniausiai maisto atsargas burundukai kaupia visus metus, bet rudenį tokia veikla pasireiškia daugiausiai. Rudenį burundukai valgo daugiau, kad užsiaugintų žiemą jiems būtiną sluoksnį riebalų. Jei burundukai laikomi išoriniame voljere, kuriame jie ir žiemoja, aprūpinkite juos dideliu kiekiu pašaro. Į kraiką įdėkite šieno, kad burundukas galėtų pasidaryti gūžtą, kuri padės jam ištverti temperatūros nukritimą žemiau 0 laipsnių. Pasirūpinkite, kad burundukas turėtų vandens.

Jei burundukai laikomi bute, jie paprastai nemiega žiemos miegu, o jei ir užmiega, tai tik keletą savaičių. Dauguma burundukų žiemos metu tampa ramesni, daugiau miega, mažiau žaidžia. Didžiausią laiko dalį jie praleis savo gūžtoje. Saulėtomis ir šiltomis dienomis burundukai išlįs iš savo gūžtos kelioms valandoms, paskui vėl į ją sugrįš.

Žiemos miego metu netrukdykite burundukui, nes jis gali pasidaryti agresyvus.

Po žiemos miego burundukams prasideda poravimosi periodas. Dažniausiai jis trunka nuo kovo iki birželio mėnesio ir priklauso nuo to, kur burundukas žiemojo: bute ar gatvėje.

Pasiruošusi kergti patelė pradeda garsiai šūkauti, kad prisiviliotų patiną. Amsėjimas prasideda nuo tylaus čiulbėjimo, kuris palaipsniui pereina prie garsaus lojimo. Patelė loja visą dieną ir jei ji nepastoja, kita ruja jai būna po dešimties dienų. Pas kai kurias pateles poravimosi periodu genitalijos pasidaro šiek tiek patinusios.


Dėl to, kad burundukai, gyvendami gamtoje kasa urvus, po žiemos miego padėkite jiems kubilėlį su žeme, kuriame burundukas galės kasinėti. Vietoj žemės galima naudoti kompostą (be trąšų). Nenaudokite šiems tikslams smėlio.

Taip pat skaitykite: Kaip burundukai gyvena gamtoje?, Burundukų laikymas

Leave a Reply