Šunų viešbutis

Triušių priežiūros procedūros

Šiame straipsnyje mes apžvelgdime pagrindines procedūras, kurios padės jums teisingai auginti triušį.

Šukavimas

Triušius, turinčius ilgą kailiuką, reikia šukuoti kiekvieną dieną, kitaip kailiukas pradės veltis į gumulus. Šukuojant triušį, geriau išnarplioti visus kailiuko gumulus. Jei susidūrėte su dideliu gumulu, atsargiai atskirkite jį nuo kito kailiuko, išnarpliokite jį rankomis, paskui iššukuokite, laikydami gumulą prie jo pradžios, kad netemptumėte triušio odos. Jeigu gumulas susivėlęs labai arti triušio odos, leiskite jam paaugti, kad paskui būtų galima nepavojingai jį iššukuoti.

Triušio kailiuko iššukavimui tiks specialios mažos metalinės šukos. Tokio tipo šukos parduodamos zoo prekių parduotuvėse. Išsirinkite tokias šukas, kurių šeriai baigiasi plastmasiniais rutuliukais. Tokios šukos nesubraižys odos. Taip pat šukavimui galima naudoti masažines šukas su natūraliais arba dirbtiniais šeriais.

Kailiuko kirpimas

Ilgą triušio kailiuką prižiūrėti bus paprasčiau jei retkarčiais patrumpinsite jį 2-3 centimetrais. Tokiu būdu žymiai sumažinsite tikimybę, kad triušis praris kailiuko perteklių. Tam galite naudoti mažas žirklutes užapvalintais galais. Pakelkite kailiuką pirštais ir nukirpkite prie pagrindo, tik elkitės atsargiai – triušiai turi labai švelnią odą. Tik apkirptas triušis gali atrodyti juokingai, tačiau po kelių dienų kailiukas ataugs ir išsilygins visi nelygumai.

Triušio nagų kirpimas


Triušio nagai, kaip ir dantys, auga pastoviai, todėl jei nagai nenukrenta patys, juos reikia nukirpti. Tam jums padės žnyplės arba replytės. Taip pat geriau apvilkti rūbą su ilgomis rankovėmis iš plonos medžiagos. Triušių naguose išsidėsčiusios kraujagyslės. Todėl nagus kirpkite atsargiai, kad nepažeistumėte kraujagyslių ir nesukeltumėte kraujo tekėjimo. Triušiai su šviesiais nagais turi lengvai pastebimą dalį, kurioje išsidėsčiusios kraujagyslės. Sunkiau bus su tamsių spalvų triušiais, kurių nagai labai paveikti pigmento. Tuomet teks vadovautis akies tikslumu – atmatuokite porą milimetrų nuo triušio nagų galo ir kruopščiai nukirpkite. Išimtis – didžiojo ir mažojo pirštų nagai, nes jie visada maži ir kraujagyslės išsidėsčiusios arčiau krašto, nei kitų pirštų. Jeigu vis dėlto užkabinote kraštą, gydykite žaizdą vandenilio peroksidu arba jodu. Tik tuomet, kai sustabdysite kraujo tekėjimą, triušį galima grąžinti į narvelį. Triušio nagus reikia kirpti apytiksliai kartą per 3 savaites.

Taip pat skaitykite: Nykštukinių triušių laikymas, Triušio maitinimas

Leave a Reply