Šunų viešbutis

Žiurkėno laikymas

Žiurkėnai yra mieli maži gyvūnėliai. Tinkamai prižiūrėti ir auginti žiurkėną neatima daug laiko, pastangų, o atsieina nebrangiai. Toliau pateikiame svarbiausius Jūsų mažojo augintinio priežiūros bruožus ir būtinas sąlygas, kad jis jaustųsi laimingas ir sveikas.

Narvelio pasirinkimas

Žiurkėnai yra labai maži gyvūnėliai, todėl gali pasirodyti, kad jiems užteks mažo narvelio. Tačiau taip nėra. Jiems patinka, kai aplink daug erdvės, todėl rinkitės pakankamai didelį narvelį. Taip pat jie labai energingi gyvūnai, mėgstantys bėgioti, todėl įtaisykite savo žiurkėnui besisukantį bėgimo ratą ir kitų įrengimų, skirtų laipioti. Metaliniai narveliai bus patys tinkamiausi, nes juose pakankamai oro ir jie gerai atrodo.

Kraikas

Pirmiausia apie tai, ko daryti nereikėtų. Nenaudokite pušų ar kedro medžio skiedrų, kuriose esantys aliejai skleidžia nuodingus žiurkėnams dūmus. Medvilnė taip pat nerekomenduojama, nes žiurkėno mažos letenėlės gali lengvai į ją įsipainioti. Kitokio medžio skiedras, kuriomis padengiamas narvelio dugnas, galima naudoti. Pavyzdžiui, tiktų drebulės ar kito kietmedžio skiedros. Kad ir kokio medžio skiedras benaudosite, svarbu jas kas savaitę narvelyje pakeisti. Tačiau pats geriausias kraiko pasirinkimas būtų bekvapis popierius, pavyzdžiui popieriniai rankšluosčiai. Tiesiog paplėšykite popierinio rankšluosčio skiaučių ir pridėkite į žiurkėno narvelį. Jūsų augintinis pats susiplėšys į dar mažesnes skiautes. Naudokite užtektinai popieriaus, kad žiurkėnas galėtų laisvai miegoti, raustis ir slėptis tarp popieriaus atplaišų.

Žiurkėno higiena

Žiurkėnai mėgsta dažnai praustis, nes turi stiprias uoslės liaukas. Šios liaukos atlieka svarbų vaidmenį žiurkėnų elgesio ir bendravimo metu. Tai leidžia jiems jaustis švariems ir neužuosti blogų kvapų. Jums nereikia prausti savo žiurkėno, tačiau turite atkreipti dėmesį į tai, kaip dažnai jis prausiasi. Jei pastebėsite, kad augintinis nesiprausia visai, tai gali būti ligos požymis ir turėtumėte kreiptis į veterinarą.

Maitinimas

Žiurkėnų maistas, parduodamas granulėmis gyvūnėlių prekių parduotuvėse užtikrins pakankamą maistingų medžiagų kiekį Jūsų augintiniui. Žiurkėnams nereikia didelės maisto įvairovės, bet vaisiai ir daržovės puikiai papildytų jų racioną. Žiurkėnų mėgstamiausi vaisiai bei daržovės yra obuoliai (būtina išimti sėklas!), persikai, morkos, kiaulpienių lapai ir netgi nesūdyti kukurūzai. Patartina kartais maitinti žiurkėną iš savo rankų, kad užmegztumėte glaudesnį ryšį su savo pūkuotu augintiniu. Taip pat labia svarbu, kad narvelyje visada būtų pakankamai vandens.

Žaidimai

Žiurkėnams patinka žmonių dėmesys ir žaidimai. Pastoviai žaisdami su savo augintiniu leisite jam jaustis patenkintam ir mylimam. Žiurkėnas, kuriam trūks dėmesio, jausis nervingas ir bijos prisilietimų. Narvelyje reikėtų laikyti žaidimams skirtų įrenginių, o už narvelio ribų pats geriausias žaidimų laukas tapsite Jūs. Žiurkėnui patiks laipioti per Jūsų kūną ir sukurs pasitikėjimo atmosferą tarp jūsų abiejų.

Saugumas ir sveikata

Kad apsaugotumėte žiurkėną nuo pavojų, narvelis turi būti maksimaliai apsaugotas nuo galimybės pabėgti. Kai paleidžiate žiurkėną laisvai pabėgioti šalia narvelio, turite atidžiai ir nepertraukiamai jį stebėti. Narvelyje neturėtų būti jokio aukšto įrengimo, nuo kurio žiurkėnas galėtų nukristi. Taip pat neturėtų būti nieko, kas galėtų traumuoti ar sužeisti žiurkėną.


Jeigu žiurkėnas susirgo

Jei pastebėjote, kad Jūsų žiurkėnas susirgo arba negaluoja, nedelsdami imkitės priemonių. Tai galėtų būti tiek kvalifikuoto specialisto paiseška, kuris apžiūrėtų augintinį, tiek patogių ir komfortiškų žiurkėnui sąlygų suteikimas namuose.

Žiurkėno auginimas gali būti labia džiuginančia patirtimi. Atsakingai prižiūrimas žiurkėnas suteiks Jums daug pramogų ir gerą kompaniją.

Taip pat skaitykite: Žiurkėnų rūšys, Ką valgo žiurkėnai?

Leave a Reply