Šunų viešbutis

Burundukų laikymas

Apžvalga

Išmatavimai: ilgis – iki 17 cm, uodegos ilgis – iki 12 cm.

Sveria iki 120 gramų.

Ant nugaros – 5 išilgai einančios juodos linijos.

Gyvenimo trukmė – iki 5 metų.

Burunduko būstas

Gyvenant namų sąlygomis burundukui būtinas didelis narvas, kad leistų jam laisvai judėti. Mažiausi narvo išmatavimai apima 1 metrą ilgio, 1 metrą aukščio ir 50 cm pločio. Dėl to, kad burundukai mėgsta ropštis į viršų, narvo aukštis neturi būti mažesnis nei 1 metras.

Narvas burundukui turi būti padarytas iš metalinės vielos, tarpai tarp vielų neturi būti didesni nei 2 cm. Medinis narvas netinkamas, nes burundukas jį pragrauš.

Narve turi būti keletas aukštų su daug patalpų, rąstais laipiojimui ir storu sluoksniu medžių pjuvenų (kad pasidarytų gūžtą). Po narveliu reikėtų padėti didelį dėklą, į kurį patektų įvairios šiukšlės iš narvelio.

Tam, kad pralinksmintumėte burunduką, įtaisykite į narvą ratą, skirtą graužikams. Taip pat narve gali būti miego namelis, kurio mminimalūs išmatavimai turi būti 15×15×15 cm.

Prijaukinimas

Burundukų prijaukinimas reikalauja daug kantrybės. Burundukams nepatinka tai, kad juos laiko narvelyje ir protestuodami prieš tai gali jums įkąsti, ypač jei netikėtai paėmėte jį į rankas. Jei jums būtinai reikia paimti burunduką į rankas, užsimaukite plonas pirštines, kurios apsaugotų jus nuo netikėtų įkandimų.

Vienas iš pačių lengviausių būdų, kaip prijaukinti burunduką – papirkti jį skanėstais.

Paimkite į rankas keletą arachiso riešutų ir pabandykite įkalbėti burunduką juos paimti. Vieni burundukai laimingi tupės jūsų rankose, o kiti pasiims riešutą ir nubėgs. Kartais burundukų prijaukinimas gali atimti ir keletą savaičių!

Jei jūsų burundukas gyvena nedideliame naminiame narvelyje, jums reikės laikyti savo ranką su riešutu narvelyje, kol burundukas prieis suvalgyti skanėsto. Po kurio laiko jums pasiseks ir galiausiai burundukas įpras tupėti jums ant peties ir valgyti skanėstą. Tačiau būkite atsargūs, nes kartais burundukas mėgins pasislėpti jūsų drabužiuose.

Maitinimas

Maistą dėkite į keramikinius indelius, skirtus triušių ar papūgų maitinimui. Vandens narvelyje turi būti visada, patogiausia būtų naudoti paukščiams skirtą gertuvę.

Zoo prekių parduotuvėse galima nusipirkti jau paruošto pašaro burundukams. Tačiau jo paruošti galima ir patiems. Burundukai su malonumu valgo minta visomis riešutų rūšimis, taip pat ir giles bei buko riešutais. Avižiniai dribsniai, saulėgrąžos, javų grūdai, vaisiai, uogos, kiaulpienės, šviežios ir jų žievės, visa tai sudaro burundukų mitybą. Be šviežio ir sultingo žalio maisto, burundukams reikalingi gyvuliniai baltymai. Jų galima gauti iš kiaušinių, žalios mėsos, vabzdžių ir lervų miltų. Vaisius ir žalią maistą reikia kruopščiai išplauti arba nuvalyti nuo jų odelę, nes žvėreliai labia neatsparūs pesticidams. Negalima maitinti migdolais, kuriuose yra pavojinga žvėreliams rūgštis. Taip pat burundukams negalima duoti slyvų kauliukų, turinčių cianido, kuris yra pavojingas.

Lyties nustatymas


Burunduko lytį galima nustatyti, jei apžiūrėsite jo pilvą. Kad pripratintumėte prie to burunduką, padėkite išorinėje narvo pusėje skanėstų (pavyzdžiui, obuolio ar vynuogių), kuriuos jis su malonumu suvalgys. Tai leis jums apžiūrėti graužiką. Atstumas tarp šlaplės ir išeinamosios angos, pas patinus labia mažas, iki 5 mm. Pas suaugusius patinus atstumas tarp varpos ir išeinamosios angos gali siekti 20 mm. Pas jaunus burundukus šitas atstumas gali būti truputį mažesnis.

Taip pat skaitykite: Burundukų išorinis laikymasBurundukų elgesys

Leave a Reply