Šunų viešbutis

Nykštukinių triušių laikymas

Triušiai – mieli ir ramūs gyvūnėliai, ir nepaisant to, kad iš prigimties yra baikštūs, nuolat su jais bendraujant galima prisijaukinti. Triušiai – protingi gyvūnai, kurie pasiduoda dresavimui. Juos galima išmokyti naudotis kačių tualetu. Skirtingai nei tikri triušiai, nykštukiniai yra labai maži. Jeigu suaugę tikrieji triušiai sveria 5-8 kg, tai nykštukiniai dažniausiai 1-1,5 kg. Ne tik maži, bet ir suaugę triušiai turi bukus ir trumpus snukučius, akys didelės, o ausys daug trumpesnės, nei pas tikruosius triušius.

Triušių priežiūra

Triušių priežiūra nesunki, bet kasdien jai reikia skirti šiek tiek laiko. Be kasdienio šėrimo, periodiškai reikia keisti kraiką narvelyje ir išleisti triušį pabėgioti.

Ilgaplaukius triušius kasdien reikia iššukuoti. Tokiu būdu jūs neleisite susivelti jų kailiukui ir neleisite plaukams patekti į virškinimo sistemą (triušiai prausiasi patys, tačiau skirtingai nei katės, jie plaukų neišvemia, o plaukų kamuolių sankaupos gali privesti prie vidurių užkietėjimo arba baigtis net mirtimi).

Prižiūrėkite triušio dantis, kad užkirsti kelią per didelių triušio dantų augimui, duokite jam kieto maisto ir žaislų, nuo kurių dantys sumažėja.

Periodiškai apžiūrėkite ir valykite triušiui ausis, ypač ši procedūra turi būti dažnai atliekama triušiams su nulėpusiomis ausimis.

Taip pat reikia stebėti nagų ilgį ir pagal poreikį juos nukarpyti.

Prisiminkite, kad norint žymiai sumažinti triušio susirgimo sunkiomis ligomis riziką, reikia kartais aplankyti veterinarą.

Triušio kaimynystė su kitais augintiniais

Triušiai puikiai sugyvena su kitais augintiniais. Tačiau nepamirškite, kad triušiai yra labai trapūs ir švelnūs, todėl geriau neleiskite šuniui ar katei jo vaikytis po visus namus. Taip pat patariama neauginti dekoratyvinio triušio, jei turite kūdikį. Vaikai mėgsta bėgioti paskui gyvūnus ir tampyti už ausų ar odos ties nugara, o tai labai pažeidžiamos triušio vietos!

Triušiai gyvena šeimomis, todėl būdamas vienas narvelyje triušis tikrai jausis liūdnas, jei jo neišleisite pabėgioti, pašokinėti, nepaglostysite ir nelaikysite ant rankų. Idealu būtų laikyti du triušius, o jei narvelio (arba voljero) išmatavimai leidžia, ir tris triušius. Tačiau tai būtinai turi būti patelės. Būtų geriausia, jei tai sesės, kurios jau įprato gyventi kartu draugiškai ir sutardamos. Patinai anksčiau ar vėliau pradės rimtai peštis.

Narvelis triušiui

Triušio laikymui bute dažniausiai zoo prekių parduotuvėse įsigyjamas narvelis, kuris pagamintas iš patvarios plastmasės padėklo ir nuimamos viršutinės dalies. Triušiai su pasimėgavimu kapstosi, todėl padėklo aukštis turi siekti iki 15 cm.

Vienam arba dviem nykštukiniams triušiams skirtas narvelis turi būti 150×60×50 сm, ypatingu atveju jo išmatavimus galima sumažinti iki 90×50×50 сm. Narvelio durelės turi saugiai užsirakinti.

Narvelis turi stovėti šviesioje ir šiltoje vietoje, tačiau ne prie tiesioginės saulės spindulių ar skersvėjo. Visi triušiai, ir suaugę, yra gana gležni gyvūnėliai ir juos lengva peršaldyti. Triušio narvelis turi būti taip pastatytas, kad triušis galėtų stebėti arba bent jau girdėti žmones.

Narvelį reikia periodiškai valyti ir pakeisti kraiką (paprastai 1 kartą kas 2-3 dienas).

Naminio triušio šėrimas


Pagrindinis triušio maistas yra šienas arba specialus pašaras, rekomenduojama šerti sausomis kruopomis – grikiais, avižomis. Šviežią žolę, vaisius ir daržoves į racioną reikia įvesti palaipsniui, tačiau ne anksčiau, nei augintiniui sueis du mėnesiai. Girdyti triušį geriau ne virintu, o filtruotu vandeniu.

Taip pat skaitykite: Narveliai dekoratyviniams triušiams, Triušio maitinimas

Leave a Reply