Šunų viešbutis

Šeško auginimas

Šeškai tampa vis populiaresni kaip naminiai gyvūnėliai, nes yra mieli, protingi ir aktyvūs. Smalsūs ir gudrūs šeškai puikiai tinkami auginti, jei sutiksite skirti jiems laiko, rūpintis ir dresuoti.

Prieš įsigyjant šešką, išsiaiškinkite jo laikymo sąlygas, pasidomėkite apie šį gyvūnėlį, sužinokite kuo daugiau informacijos ir faktų.

Šeškai miega nuo aštuoniolikos iki dvidešimt valandų per parą ir prabunda pažaisti, pavalgyti bei patyrinėti aplinką du tris kartus per parą. Šeškai yra nepailstantys tyrinėtojai ir prabudę savo aplinkoje tyrinėja viską. Dėl didelio šeško smalsumo namuose gali kilti problemų ir visi namuose esantys daiktai gali atsidurti pavojuje.

Tinkama šeško priežiūra reikalauja kelių valandų žaidimų su šešku už narvelio ribų. Žaidimai šeškui reikalingi, kad jis išliktų fiziškai ir protiškai geros sveikatos.

Žaisdami šeškai tampa kaip maži vaikai ir jiems bus viskas įdomu, ką tik sugalvosite. Jiems patinka raustis, kasti ir daryti gūžteles. Šeškai yra iš prigimties vagišiai ir jiems kiekvienas daiktas yra lobis, kurį stengsis pasiimti sau. Todėl jo mėgstamiausias užsiėmimas bus Jus apgaudinėti, rasti slaptą kelią pabėgti arba paslėpti daiktą, kurio Jūs nespėjote apsaugoti ar pasidėti.

Prieš įleidžiant šešką į kambarius, kuriuose gyvūnėliui leisite žaisti, reikia juos patikrinti ir suslėpti visus svarbius daiktus. Nepamirškite kelių svarbių šeško savybių: šeškas gali pralįsti per visus plyšius, kurie bus jo galvos dydžio ir taip pasislėpti nuo Jūsų; šeškas būtinai pradės raustis, kai tik ras tam tinkamą vietą. Kilimai ir audiniais apmušti baldai turi būti apsaugoti nuo šeško. Svarbu pasirūpinti, kad šeškas negalėtų pasiekti medikamentų, ploviklių ir priemonių su cheminėmis medžiagomis, kurias gali mėginti kramtyti ar praryti.

Kai Jūsų šeškas bus pavargęs po žaidimų, jis ieškos sau šiltos vietos, kur galėtų susirangyti ir miegoti. Tai galėtų būti jų narvas, dėžė, krepšys, Jūsų sterblė, taip pat užmigtų ant kėdės ar fotelio. Miegodami šeškai būna angeliškos šypsenos. Todėl sunku patikėti, kad šie mieli gyvūnėliai namuose kątik kėlė tokį chaosą ir pridarė tiek bėdų.

Svarbiausi faktai apie šeškus

  • Vidutiniškai gyvena 6-8 metus (kartais iki 11-12 metų).
  • Patinai būna didesni ir sunkesni už pateles.
  • Šeškai miega didžiają paros dalį, apie 18 val. Jie paprastai būna aktyvūs aušros ir saulėlydžio metu, bet gali prisitaikyti prie savo šeimininkų dienotvarkės.
  • Šeškai labai mėgsta žaisti ir sukelia daug pramogų.
  • Šeškai turi palyginti prastą regėjimą, tačiau gerą uoslę ir klausą.

Ar šeškai yra naminiai gyvūnai?

Dažnai yra klausiama ir diskutuojama, ar tikrai šeškai yra naminiai ir prijaukinami gyvūnėliai. Trumpas atsakymas būtų taip. Jie buvo prijaukinti maždaug prieš 2000 metų. Vis dėlto kai kur šie gyvūnai nėra pripažinti naminiais dėl įstatymų, ginančių nelaisvėje laikomus gyvūnus. Naminis šeškas taip pat kartais yra painiojamas su savo laukiniu giminaičiu, juodakoju šešku.

O kaip su šeškų skleidžiamu kvapu?

Šeškai turi prastą reputaciją dėl savo blogo skleidžiamo kvapo. Tai tiesa, kad jie skleidžia išskirtinį kvapą, tačiau jis nėra toks nepakenčiamas ir atstumiantis. Šį kvapą skleidžia šeško odos liaukos tuomet, kai šešką kas nors puola. Retkarčiais šešką nuprausti galima, bet jei dažnai pradėsite jį prausti, norėdami išvengti blogo skleidžiamo kvapo, galite dar labiau pabloginti padėtį. Nuo dažno prausimo šeško oda išsausės ir liaukos pradės išskirti dar daugiau riebalų, kovodamos su išsausėjimu.

Ar žinojote?


  • Šeškas kilęs iš kiaunių šeimos žvėrelių, kaip ir barsukas, erns, ūdra, audinė, žebenkštis, juodakojai šeškai ir skunkai.
  • Senoji šeškų kilmė nėra tiksliai nustatyta, tačiau žinoma, kad jų labai artimi giminaičiai yra Europos skunkai.
  • Mokslinis šeško pavadinimas Mustela putorius furo sukelia diskusijų, todėl pradėtas naudoti trumpesnis variantas – Mustela furo.

Taip pat skaitykite: Kuo šerti šešką?, Kaip pripratinti šešką prie tualeto

Leave a Reply