Šunų viešbutis

Bute slypintys pavojai papūgoms

Ventiliatoriai

Įjungtas ventiliatorius su atviromis mentėmis – tai mirtinas pavojus bet kokiam paukščiui. Papūgėlė gali netyčia įskristi į besisukančias mentes ir žūti. Taigi papūgėlės pasiskraidžiojimų po kambarį metu ventiliatoriai turi būti išjungti.

Langas

Paukštis gali išskristi pro atvirą langą. Jei langas uždarytas, paukštis gali atsitrenkti į skaidrų stiklą ir patirti smegenų sutrenkimą, kaukolės kaulų lūžį, lūžį stuburo kaklo srityje ir pan. Todėl tuomet, kai papūgėlė yra ne narve, langai ir orlaidė turi būti uždaryti, o tol, kol paukščiukas dar nepriprato prie patalpos ir nežino, kad permatomas stiklas yra kliūtis, būtina užtraukti langą užuolaidomis, žaliuzėmis arba lipnia juostele užklijuoti stiklus nepermatomu popieriumi.

Durys, kartu paėmus ir duris tarp kambarių, spintų duris ir kt.

Visuomet reikia atminti, kad paukštis gali tupėti iš viršaus ant atidarytų durų arba ant grindų, už uždarytų. Tuomet, kai papūgėlė yra paleista skraidyti, visi šeimos nariai, esantys tuo metu bute, turi žinoti, kad paukštis yra ne narvelyje, ir būti atsargūs.

Spintos su atviromis lentynėlėmis ir knygų lentynos

Ant lentynų stovinčios knygos, statulėlės, įvairiausios dekoratyvinės puošmenos gali netyčia nukristi ant paukštelio ir jį užmušti. Todėl knygas reikėtų pastatyti kuo arčiau galinės lentynos sienelės. Ant atvirų lentynų negalima palikti netvirtai stovinčias knygas, statulėles ir dekoratyvines puošmenas.

Tarpai tarp baldų ir sienų

Skrisdama papūgėlė gali nepastebėti spintos galinio krašto, už jo nukristi ir susižeisti. Baldai turi būti pastatyti tiesiai prie sienos. Jei tai padaryti neįmanoma, tai visi tarpai, esantys tarp sienos ir baldo, turi būti uždengti.

Oro gaivikliai

Didžioji dalis oro gaiviklių savo sudėtyje turi aromatinius aliejus, kurie yra mirtinai pavojingi paukščiams. Jeigu jūs namuose auginate papūgėlę, privalote atsisakyti oro gaiviklių naudojimo.

Aukšti atviri indai

Skrisdamas paukščiukas gali netyčia įkristi į tokį indą, susižeisti, patirti stresą. Visus indus, kurie gali būti pavojingi, reikia pašalinti iš kambario arba juos patikimai uždengti.

Akvariumai, indai su žuvytėmis ir pan.

Papūgėlė gali įskristi į vandenį arba, bandydama atsigerti vandens iš akvariumo (ar kitokio indo), įkristi vidun ir prigerti. Akvariumai ir kiti indai su vandeniu turi būti patikimai uždengti.

Vonios kambarys, tualetas

Papūgėlė gali paskęsti atviroje vonioje, klozete ar atidarytame tualeto bakelyje. Beto, vonios kambaryje paprastai yra laikomi skalbimo milteliai, valymo priemonės, šampūnai, muilas ir kitos priemonės, kurių paukščiukas gali paragauti ir nusinuodyti. Taigi vonios kambarys – ve vieta papūgėlėms.

Virtuvė

Virtuvėje slypi daugybė pavojų paukščiui: atvira dujinės viryklės liepsna (papūgėlė gali sudegti), įkaitusios elektros viryklės (mirtinas nudegimas), nuodingi tefloninių indų garai (mirtinas nusinuodijimas) ir kt. Dėl to virtuvėje papūgėlės skraidyti neturėtų.

Žvakės liepsna

Papūgėlė gali sudegti. Beto, aromatizuotų žvakių sudėtyje yra aliejų, kurie mirtinai pavojingi paukščiams.

Puodukas su karštu gėrimu

Karštos arbatos ar kavos puodukas gali sukelti paukščio gyvybei rimtą grėsmę. Papūgėlė gali nusideginti verdančiu vandeniu. Negerkite arbatą ar kavą kambaryje tuo metu, kai paukščiukas yra paleistas laisvai paskraidyti.

Papūgėlėms nuodingi augalai

Egzistuoja tam tikras sąrašas augalų, kurie yra pavojingi paukščiams, tame tarpe ir papūgoms. Narvelius ir voljerus reikėtų statyti taip, kad paukščiai nesugebėtų pasiekti šalia stovinčių augalų. Taip pat reikėtų atminti, kad laisvai skraidydamas po kambarį paukščiukas gali tokio augalo paragauti ir nusinuodyti. Tam, kad išvengtumėte nemalonumų, kurie yra susiję su nuodingais augalais, būtinai laikykitės kai kurių taisyklių:

  • į papūgėlių maistą galima dėti tik tuos augalus, dėl kurių esate visiškai įsitikinę, kad jie valgomi;
  • namuose, kur yra laikoma papūgėlė, neturi būti jokių augalų, kurie kelia grėsmę paukščiui.

Nuodingi naminiai augalai: azalija, amarilis, žiemė, hiacintas, hortenzija, kakavos medis, difenbachija, jazminas, kaladis, kana, alokazija, krokas, lauras, vėdryniniai augalai, narcizas, oleandras, didžialapis šakys, kiauliauogė, gebenė, puošniausioji karpažolė, filodendras, aeoniumas ir kt.

Nuodingos gėlės: narcizas, tulpė, aguona, bijūnas ir kt.

Nuodingi laukiniai augalai: baltoji akacija, varnalėša, šunobelė, arklinis kaštonas, kadagys, ąžuolas, šeivamedis ir kt.

Nuodingi sodo augalai: ankštiniai (dobilas, soja, lubinas, žirniai, pupos), rūgštynės, pomidorai (žalioji augalo dalis), baklažanai, bulvės (lapai ir žiedynas), persikai (lapai ir kauliukai), kriaušės (lapai ir kauliukai), slyvos (lapai ir kauliukai), avokadai.


Nors daugelis naminių augalų kelia grėsmę papūgėlėms, nėra būtina visiškai jų atsisakyti. Pavyzdžiui, abelija, sanpaulija, šparagai, aspidistra, begonija, bugenvilija, bromelijiniai augalai, kamelija, koleusas, kotonas, dracena, gardenija, gloksinija, šilropė, hibiskusas, kalankė, peperomija, juka ir kai kurie kiti augalai paukščiams yra nepavojingi, todėl juos galima ramiai auginti viename kambaryje kartu su papūgėlėmis.

Taip pat skaitykite: Papūgų laikymas ir priežiūra, Papūgos prijaukinimas

Leave a Reply