Šunų viešbutis

Kaip įrengti žiurkėno narvelį

Auginant žiurkėną svarbiausia įsigyti narvelį, maisto ir įtaisyti narvelyje įvairių įrengimų. Narvelį reikėtų rinktis atsakingai, kaip ir vietą, kurioje jį laikysite. Narvelių būna kelių skirtingų rūšių. Jie skiriasi savo dydžiu, forma, kaina ir vidaus sudarymu. Pagrindinės yra trys rūšys: terariumai, plastmasiniai ir vieliniai. Patys populiariausi yra vieliniai narvai. Pirkdami žiurkėnui narvelį, pirmiausia galvokite apie augintinio saugumą ir kaip lengvai galėsite narvelį prižiūrėti bei valyti. Susidedantys iš kelių dalių ir su įvairiais įtaisytais vamzdeliais narveliai yra valomi sunkiau ir sudėtingiau, todėl tai atims iš Jūsų daugiau laiko. Žiurkėno narvelį valyti prireiks mažiausiai kartą per savaitę.

Narvelio laikymo vieta

Prieš pastatant ir paruošiant narvelį, Jūs turėtumėte nuspręsti, kurioje kambario vietoje jį laikysite. Svarbu tai, kad narvelis turėtų būti laikomas atokiai nuo tiesioginių saulės spindulių, skersvėjo ir būti pastovioje kambario temperatūroje. Nepatartina narvelio laikyti šalia šildytuvo ar gyvatuko, kadangi žiurkėnas jaus diskomfortą dėl per karšto oro. Taip pat nepatartina narvelio statyti šalia kitų naminių gyvūnų, kurie gali sužeisti Jūsų mažąjį augintinį.

Narvelio paruošimas

Naują įsigytą narvelį atsinešus namo reikėtų išplauti, išsausinti ir tik tada pradėti ruošti jo vidų. Narvelio pagrindą išklokite žiurkėnams skirtu kraiku: medžio skiedromis ar pan.

Vandens gertuvė ir pašaras žiurkėnui

Vandens gertuvę pripildykite vandeniu ir įtaisykite narvelyje. Į maisto indelį įberkite žiurkėnų maisto ir pastatykite narvelio kampe.

Pirmomis dienomis žiurkėnas gali būti nervingas ir pasireikšti skrandžio sutrikimai, todėl geriausia pradžioje maitinti mišiniu su granulėmis ar be jų. Daržovių, riešutų ir vaisių geriau duokite tik po savaitės, kai augintinis ir jo organizmas pripras prie naujos aplinkos ir mitybos.

Parenkite vietas slapstymuisi

Žiurkėnai jaučiasi laimingi, kai yra saugūs, todėl jiems reikia įrengti kelias vietas, patogias slapstytis. Pavyzdžiui, tam galite panaudoti kelis kartoninius vamzdelius, pirktus parduotuvėje ar pagamintus, kurie leis Jūsų augintiniui jaustis saugiau.

Narvelio aksesuarai

Galite panaudoti visą savo kūrybiškumą, pripildydami žiurkėno narvelį įvairiais žaidimais, įrengimais ir papuošimais. Pavyzdžiui, tai gali būti bėgimo ratelis, kopetėlės, vamzdeliai ir netgi atskiras žiurkėno namas, įdėtas narvelyje. Kad ir kokiais įrengimais nuspręsite aprūpinti narvelį, viskas turi būti švaru ir saugu. Žiurkėnas savo narvelyje turi laisvai bėgioti, landžioti, visur tilpti ir neįstrigti.

  • Bėgimo ratelis. Bėgimo ratelis dažnai jau būna įtaisytas perkant narvelį, tačiau jei nėra, galite įsigyti atskirai. Pritvirtinkite ratelį prie narvelio sienelės arba jei ratelis yra pastatomas, pastatykite jį stabiliai ir tinkamoje vietoje.
  • Smėlio vonelė. Smėlis, įbertas į indelį narvelyje žiurkėnams reikalingas tam, kad nusipraustų savo kailiuką. Smėlio vonelę savo augintiniui galite lengvai įrengti: paimkite tinkamo dydžio indelį ir pripilkite į jį šinšilų smėlio. Geriau rinkitės keraminį ar metalinį indelį, kurio žiurkėnas prasudamasis taip lengvai neapvers. Visi žiurkėnai, ypač Nykštukiniai, mėgsta voliotis ir praustis smėlio vonelėse, nuo kurių jų kailiukas tampa švarus ir pasišalina riebalų perteklius nuo kailiuko.
  • Mineralų ir druskų akmenėliai. Jie skirti Jūsų žiurkėnui, kad gautų įvairių mineralinių medžiagų ir druskų, kurių įprastiniame pašare dažnai nepakanka. Žiurkėnai šiuos akmenėlius laižo ir taip gauna naudingų medžiagų. Šie druskų akmenėliai žiurkėnams nėra būtini. Ne visiems žiurkėnams gali patikti druskų akmenėliai, tačiau tai yra normalu.
  • Kartono vamzdeliai. Seno kartono vamzdeliai ar tualetinio popieriaus kartoniniai vamzdeliai yra tinkami žiurkėno narveliui. Žiurkėnui patiks jais landžioti, pasidaryti sau gūžtą arba susmulkinti į mažesnius gabalėlius.
  • Medinis stovas. Jūsų žiurkėnui prireiks medinio stovo, skirto galąsti dantis, kad jie išliktų sveiki ir aštrūs. Pakabinkite tokį specialų stovą narvelio viduje arba padėkite ant žiurkėno kraiko.

Taip pat skaitykite: Žiurkėno įsigijimas, Žiurkėnų rūšys

Leave a Reply