Šunų viešbutis

Varliagyvio pasirinkimas ir pirkimas

Jūs nusprendėte namie auginti amfibiją ir nežinote nuo ko pradėti?

Pirmiausias dalykas, kurį turėtumėte žinoti yra tai, kad amfibijų priežiūra nėra tokia jau lengva ir ne kiekvienas galės su tuo susidoroti. Todėl jeigu jūs neesate tikri, kad užteks jėgų ir laisvo laiko, geriau įsigykite jūros kiaulytę arba išvis atsisakykite idėjos ką nors užsivesti. Amfibijos nelabai pavyks tampyti ant rankų ar su ja žaisti, kada panorėjus. Dauguma jų gyvena naktinį gyvenimą ir dėl to žadins jus naktimis savo šnarėjimu ar kvaksėjimu.

Antra – amfibijas nuolatos reikia maitinti gyvu maistu, pvz., vabzdžiais. Todėl jeigu jūs nežinote, kur surasti svirplių, nepasiruošę namie kęsti čirškėjimą, ar tiesiog nuo vabzdžių vaizdo jus krečia drebulys – meskite šį darbą.

Trečia – be abejo, varlės negalima laikyti stiklainyje ir tikėtis, kad ji ten pas jus ilgai ir komfortiškai gyvens. Reikalingas terariumas, gruntas, dažnai taip pat reikalingi šildytuvai, filtrai, lempos. Ne kiekvienas turi tam pakankamai pinigų. Beto, terariumą kasdieną reikia apipurkšti vandeniu, o akvariume palaikyti švarų vandenį.

Bet jeigu jūs jau nusprendėte, tai pirmiausia reikia išsirinkti, ką norite auginti. Didžiosios zoo parduotuvės ir privatūs platintojai siūlo nemažai tiek beuodegių varlių ir rupūžių rūšių, tiek ir uodegotų tritonų, salamandrų ir aksolotlių.

Čia turite pasirinkimą – pirkti arba visiškai akvariuminį vandens gyvūną, arba pusiau sausumos, pusiau vandens gyventoją. Ir pirmų, ir antrų priežiūra nėra paprasta, bet dažniausiai pusiau sausumos gyvūnai būna gražesni. Pasižiūrėkite, kokios rūšys yra parduodamos ir užsirašykite jų pavadinimus. Tuomet jums reikia perskaityti informaciją apie pasirinktų rūšių laikymą nelaisvėje. Atkreipkite dėmesį į būtiną terariumo dydį, laikymo ir maitinimo ypatumus.

Toliau reikia iš anksto nusipirkti terariumą ir reikiamą jam įrangą, rasti vietą, kur yra parduodamas tinkamas ėdalas ir tik tuomet eiti pirkti amfibiją. Nupirktą amfibiją reikia iš karto pasodinti į terariumą. Jeigu jūs perkate naujas amfibijas prie jau esamų, iš anksto sužinokite, ar šios rūšys suderinamos, o taip pat atlikite mėnesinį karantiną, kad neišnaikintumėte visos populiacijos. Paprastai rekomenduojama auginti vienos rūšies ar tipo ir vieno dydžio amfibijas. Kanibalizmas yra labai paplitęs tarp varliagyvių.

Karantinas: tam naujai įsigytas varliagyvis pasodinamas į atskirą akvariumą/ terariumą vienam mėnesiui ir jo elgesys įdėmiai stebimas. Jeigu amfibija neparodo jokių susirgimo požymių, tai ją galima persodinti pas sugyventinius į pilnavertį bendrą terariumą. Tačiau būtinai patikrinkite, kaip senbuviai priims naujoką: ar neims jo užgaulioti, nes kitaip teks vėl apgyvendinti kitur.

Reguliariai palaikykite drėgmę terariume ir nepamirškite laiku maitinti amfibijas. Sandariai uždarinėkite terariumą, kad gyvūnai nepabėgtų ir nemirtų kur nors ant grindų.

Štai ir viskas! Po poros-trejeto mėnesių jūs jau turėtumėte priprasti prie amfibijos auginimo namuose.


Varliagyvius galima nusipirkti zoo prekių parduotuvėse, kurios specializuojasi egzotiškų gyvūnų pardavime, arba tose, kurios turi akvariumų skyrius. Dažniausiai parduotuvėse yra parduodamos išvestos amfibijos ir joms skirtas maistas. Tai geriau, negu savarankiškai ieškoti varlių, rupūžių ar kitų gyvūnų miške ir neštis juos namo.

Taip pat skaitykite: Kas tokie varliagyviai?, Varliagyvių auginimo namuose pagrindai

Leave a Reply