Šunų viešbutis

Žiurkėno įsigijimas

Jei nusprendėte įsigyti žiurkėną, galite rinktis iš kelių rūšių, kurių kiekviena turi savitų charakterio bruožų ir subtilybių. Todėl vertėtų pasidomėti žiurkėnų rūšimis prieš galutinai nusprendžiant, kurį norite įsigyti. Geriausia žiurkėną pirkti tiesiai iš privataus veisėjo arba veisėjo mėgėjo. Tačiau dažniausiai pirmą kartą dauguma žmonių linkę įsigyti žiurkėną gyvūnų parduotuvėse. Pirkti iš privačių veisėjų verta dėl to, kad veisimą dažniausiai jie kruopščiai suplanuoja. Todėl galite tikėtis įsigyti stiprų, sveiką ir gero charakterio žiurkėną. Pirkdami žiurkėną iš privačių veisėjų taip pat turite galimybę pamatyti planuojamo įsigyti augintinio tėvus bei sužinoti jo gimimo datą.

Žiurkėno įsigijimas gyvūnėlių parduotuvėje

Gyvūnėlių parduotuvėse įsigysite žiurkėną, kuris tikriausiai bus iš komercinių žiurkėnų veislynų. Kartais gyvūnų parduotuvės priima perteklinių žiurkėnų iš privačių veisėjų ar neplanuotas vadas iš privačių augintojų. Ieškodami augintinio gyvūnėlių parduotuvėse, negalėsite gauti pakankamai svarbios informacijos apie gyvūną. Įsigijus netinkamą gyvūną, galite turėti nemažai problemų jį auginant. Todėl svarbu skirti pakankamai laiko ir dėmesio, kad išsirinktumėte sveiką ir gero charakterio žiurkėną.

Patarimai prieš įsigyjant žiurkėną:

  • Atsiminkite, kad žiurkėnai negyvena ilgai ir Jums nebus lengva su juo atsisveikinti, jei stipriai prisirišite. Todėl geriau įsigyti jauną žiurkėną, kurį bus lengviau prisijaukinti. Svarbu žinoti žiurkėno lytį. Jei nuspręsite auginti du žiurkėnus nežinodami jų lyties, rizikuojate sulaukti neplanuotų augintinių vados.
  • Žiurkėną įsigyti galite labai pigiai, bet jo išlaikymas kainuoja daugiau. Prireiks narvelio, kraiko ir pašaro. Taip pat auginant žiurkėną turėsite reguliariai valyti jo narvelį ir skirti dėmesiobendravimui bei žaidimams.
  • Jei namuose auginate daugiau gyvūnų, turėsite juos supažindinti su naujuoju augintiniu. Katės ir šunys kelia grėsmę Jūsų žiurkėnui, todėl pasistenkite jį apsaugoti.
  • Nepamirškite, kad žiurkėnai yra naktiniai gyvūnai ir aktyvūs būna naktį. Dieną geriau nevarginkite gyvūnėlio, jei sumanysite su juo pažaisti. Taip jį tik supykdysite.
  • Kadangi egzistuoja skirtingos žiurkėnų rūšys, turėtumėte išsirinkti gyvūną pagal savo poreikius: priklausomai nuo to, ar norėsite auginti kelis žiurkėnus, ar norite linksmo charakterio žiurkėno.
  • Rinkdamiesi žiurkėną turbūt norėsite pačio mieliausio iš visų esančių parduotuvėje, tačiau atkreipkite dėmesį į požymius, rodančius žiurkėno sveikatos požymius ir galimus negalavimus. Pirmiausiai, svarbu patikrinti žiurkėno akis – jos turi būti švarios ir šviesios. Žiurkėno nosis turi būti švari ir be jokių išskyrų ar jų požymių. Taip pat gyvūnas neturi atrodyti liesas, nes laimingiausi ir sveikiausi yra putlūs ir apvalūs žiurkėnai. Galiausiai, įsitikinkite, kad gyvūno kailiukas yra žvilgantis ir tankus. Žiurkėnai yra labai švarūs padarėliai, todėl bet koks susivėlusio kailiuko požymis išduoda, kad kažkas jam negerai.

Taip pat skaitykite: Žiurkėnų rūšys, Žiurkėno laikymas

Leave a Reply