Šunų viešbutis

Papūgų transportavimas

Paukščių pervežimui labiausiai tinkama yra specialus transportavimo narvas, kurio dydis priklauso nuo paukščio dydžio ir atstumo, per kurį jis yra pervežamas. Jis neturėtų būti nei per daug ankštas, nei per daug erdvus. Erdviame narve paukštis dažnai ima blaškytis ir sužeidžia save. Plunksnuotus draugus vertėtų pervežinėti po vieną tam, kad jie nesutraumuotų vienas kito.

Jeigu paukštis yra pervežamas nedideliame narvelyje žiemą, tai narvą reikėtų apdengti stangria medžiaga arba polietilenine plėvele, palikus tiktai skylutes, kad pro jas praeitų oras. Tai apsaugos paukštį nuo peršalimo. Jeigu kelias bus ilgesnis, nei 3 valandos, skirtingose narvo pusėse būtina įtvirtinti pneumatinę girdyklėlę su švariu virintu vandeniu ir lesyklėlę su maistu. Jeigu transportavimas truks ilgiau, nei dvi paras, narvas turėtų būti erdvesnis, nes toks ilgas buvimas kelyje gali būti prilyginamas laikinam paukščio apgyvendinimui. Beto, narvas turi stovėti netoli nuo šviesos šaltinio – lango arba elektros lempos.

Kadangi zoo prekių parduotuvėse transportavimo narvai būna retai, o tie, kuriais vis dėlto prekiaujama, yra skirti smulkių paukščių pervežimui, tai juos tenka darytis pačiam.

Paukščių pervežimui skirtas narvas – tai dėžė, kurios priekinėje sienoje yra įtvirtinamos geležinės grotos arba tinklas, taip pat yra grioveliai, į kuriuos, šaltuoju metų laiku, įdedamas langų arba organinis stiklai. Likusios sienos yra daromos iš lentų arba 10-15 mm storio getinakso. Atsidarančios durelės tam, kad į vidų būtų patupdytas paukštis, gali būti tiek priekinėje (dalis geležinio tinklo), tiek galinėje sienelėje. O viršuje yra įtvirtinama rankenėlė nuo lagamino.

Narvas, kuris yra skirtas vežioti ilgais atstumais didelį kiekį paukščių, turi turėti viršuje nukirstas šonines sieneles. Tą susidariusį nuolydį reikia aptraukti smulkiu tinklu. Tai palengvins orui patekti į vidų ir leis, pervežant, narvus statyti vieną ant kito. Narvas, skirtas transportuoti dideles papūgas, turi būti tvirtas. Jame įtvirtinama tik viena lakta, kadangi jis yra skirtas tik vieno paukščio pervežimui. Aras, Aleksandrijos papūgas ir kitas ilgauodeges papūgas reikia pervežinėti narvuose, kurių aukštis yra žymiai didesnis, nei ilgis arba plotis. Narvo durelių skląstis turi būti tvirtas ir patvarus.


Ką tik atvežtą paukštį negalima iš karto išleisti į bendrą narvą ar voljerą – jis turi pereiti karantiną.

Taip pat skaitykite: Papūgų laikymas ir priežiūra, Bute slypintys pavojai

Leave a Reply