Šunų viešbutis

Triušis: pirmosios dienos naujuose namuose

Taigi, jūs jau įsigijote triušį. Jūs su džiaugsmu, pasididžiavimu ir nekantravimu vežatės jį į namus, kur tikriausiai jau laukia jam paruoštas narvelis. Vieta triušiui turi būti parengta iš anksto, nes kelionė savaime sukelia triušiui stresą, o jei nėra narvelio – dar didesnis stresas.

Apgyvendinus triušį narvelyje, jam reikia skirti 2-3 dienas visiškos ramybės, kad apsaugotumėte nuo perdėto dėmesio ir bendravimo. Jam juk ir taip tenka pratintis prie naujų žmonių, kvapų, garsų, prisitaikyti prie maitinimosi pasikeitimų. Prisiminkite, kad triušiai neperneša triukšmo, stiprių garsų.

Labai dažnai nepatyrę šeimininkai savo rodomo dėmesio pertekliumi, nuolatiniu triušio ėmimu iš narvelio, jo perkėlinėjimu į skirtingas vietas iššaukia rimtus stresinius sutrikimus savo augintiniui.

O tokie sutrikimai ne tik pakenkia psichologiškai, bet ir fiziškai – sukelia virškinimo problemų (triušiui tai dažnai mirtina).

Išleidžiam triušį iš narvelio

Po 2-3 dienų triušį jau galima pradėti išleisti iš narvelio pasivaikščioti. Neverskite jo patys, suteikite galimybę jam išeiti iš narvelio savarankiškai (žinoma, jei leidžia narvelio konstrukcijos).

Visiškai tikėtina, kad iš pradžių triušis neišdrįs išlįsti, o tik žiūrės pro atidarytą narvelį. Nieko baisaus, praėjus keletui dienų triušis pats išlįs iš narvelio. Kai tik augintinis įsitikins, kad aplinka yra nepavojinga, jis iššoks ir pradės užsiimti teritorijos tyrinėjimu. Nuraminti triušį galite jį paglostydami, pakasydami jam  ausis ir kaktą, švelniai su juo kalbėdami. Tai ne tik bus kaip antistresinė terapija, bet ir padės triušiui prie jūsų priprasti.

Kaip laikyti rankose triušį

Prisiminkite, kad niekada negalima staigiai ir iš aukštai stverti triušio. Mažylis turi stiprius aukos instinktus ir tokiais savo veiksmais jūs paprasčiausiai galite jį mirtinai išgąsdinti. Geriau būkite ant žemės ir bendraukite su triušiu jo lygio aukštyje. Nestverkite triušio iš karto, geriau leiskite jam pačiam ateiti pas jus, tuomet jis pripras prie glostymo, vis dėlto ilgai irgi neužsibus. Jei triušis atsitūpė jums ant kelių, paprasčiausiai jį glostykite ir kedenkite kailiuką. Greičiausiai jis arba užsibus neilgam, arba net įsikurs ant kelių, kad gautų didžiausią malonumą.

Tam, kad teisingai paimti triušį, padėkite vieną ranką po pilvu, suglaudus su priekinėm letenėlėm, o kitą – po galinėm letenėlėm. Tuomet paimkite jį ant rankų arba ant kelių. Galima pasidėti triušį ant alkūnių, kaip kūdikį, apvertus ant nugaros. Taip laikyti patogu ir visai nepavojinga. Triušio galva turi būti ant sulenktų alkūnių, tada jis bus ramesnis. Labiausiai stebėkite, kad triušis nešoktų iš aukštai, neištrūktų iš jūsų rankų ir nenukristų.

Nepamirškite, kad kiekvienas triušis turi savo charakterį. Kai kurie iš jų mėgsta gulėti šalia jūsų, kiti mieliau būna jums ant kelių, o dar kitiems užtenka ir glostymo.


Ir dar – beveik visi triušiai mėgsta masažą. Taip taip, švelniai pamasažuokite triušio kūnelį ir jis bus labai patenkintas.

Bendraukite su savo augintiniu ir jis būtinai pats užsinorės bendrauti su jumis!

Taip pat skaitykite: Triušių skiepijimas, Triušio maitinimas

Leave a Reply