Šunų viešbutis

Katės kailio priežiūra

Nepaneigiamas faktas, kad katės yra didelės švaros mylėtojos. Atrodo, kad jos be paliovos laižo savo kailiuką, bet iš tikrųjų beveik kiekviena katytė skiria šiam užsiėmimui „tik“ 3-4 valandas per parą. Prausiasi jos ne tiek tam, kad atsikratytų nešvarumų, kiek tam, kad atsikratytų kvapo. Oi, kaip jos nemėgsta, kai, ką tik nusiprausius, jas vėl kažkas paglosto! Štai sėdi ji tokia švari, išlaižyta, o mes jai vėl pašalinį kvapą ant kailiuko uždedam – ir prausimosi procesas prasideda iš naujo. Kartais katės taip stipriai save išlaižo, kad atskiros kailio vietos tampa tiesiog drėgnos. Visi šie faktai kalba apie tai, kokia svarbi katei yra švara.

Katės kailio priežiūra susideda iš dviejų dalių: prausimas ir šukavimas. Šias abi procedūras katė atlieka naudodama tik liežuvį ir padėdama sau letenomis.

Ypatingos katės liežuvio savybės leidžia ne tik sudrėkinti kailį, bet ir jį šukuoti. Kol naminės katės arsenale yra tik grublėtas liežuvėlis, tai žmonės turi visą eilę įvairių priemonių, kurios skirtos padėti ūsuotiems draugams išlaikyti kailiuką geros kokybės.

Kuo ir kaip šukuoti katę?

Prižiūrėti katės kailį, neturint specialių šepečių ir šukų, yra gana sudėtinga. O „žmogiškos“ šukos čia gali ne tik nepadėti, bet ir pakenkti gyvūno odai ir kailiui.

Šukų pasirinkimas – atsakingas darbas. Juk reikia ne tik išsirinkti šepetį, kuris efektingai susidorotų su užduotimi, bet ir tokį, kuris darytų visą šukavimo procesą malonų katei. O į katės nuomonę tikrai teks įsiklausyti, nes kitaip pavargsite pirkti pleistrus ir bintus… sau, aišku.

Bet kokioje zoo prekių parduotuvėje už ganėtinai nedidelę sumą galite nusipirkti bet kokį specialų šepetį. Jie skiriasi vieni nuo kitų forma ir dantukų dažniu, medžiaga, iš kurios yra pagaminti ir, aišku, savo paskirtimi. Todėl reikėtų skirti šiek tiek laiko tam, kad išrinktumėte būtent jūsų katei tinkamą inventorių.

  1. Yra šepečiai, kurie skirti tik plaukų šukavimui. Beto, jie masažuoja odą ir, tuo pačiu, stimuliuoja kraujo pritekėjimą į plaukų šaknis. Tokios šukos taip pat pašalina iš kailio purvo ir suragėjusios odos daleles.
  2. Jeigu šepetys iš esmės skirtas masažuoti, tai jis turi retus, neilgus, bet pakankamai stambius, užriestus dantukus. Masažui nereikėtų naudoti šukas su dažnais, aštriais dantukais, nes jomis labai lengva sužeisti švelnią katės odą.

Renkantis šukas, nemažiau svarbi yra ir medžiaga, iš kurios jos padarytos. Jei šepetys padarytas iš sintetinių medžiagų, pasidomėkite pas pardavėją, ar jis įelektrina kailį. Katės nedžiūgauja nuo elektros iškrovų, kandžiojančių plaukučius.

Šukos su mediniais dantukais turi trumpesnį gyvavimo laiką, nei sintetinės. Su laiku medis nusausėja ir ant dantukų atsiranda mikro įtrūkimai, kurie gali pakenkti kailio plaukeliams.

Neesant dideliam poreikiui, nereikėtų pirkti šukas su metaliniais šeriais, kurie gali sužaloti katės kailį. Tokios šukos labiau skirtos prižiūrėti šuns kailį.

Katės kailio priežiūra pirmiausia priklauso nuo jo ilgio.


Katę, turinčią trumpą kailį pakanka šukuoti 2-3 kartus per savaitę. Kaip taisyklė, trumpaplaukės katės kailiuko priežiūrai pakanka vienų masažinių šukų. Jei katė šukuotis nenori ir bėga, vos tik pamačiusi šukas, galite įsigyti šepetį, kuris atrodo, kaip pirštinė. Tuomet katė apgaulės neįtars ir manys, kad jūs ją tiesiog glostote ranka. Šepečiai-pirštinės yra labai veiksmingi, renkant iškritusius plaukus, ir labai patogūs naudoti. Tokio šepečio paviršius sudarytas iš daugybės guminių iškilimų, tarp kurių susidaro kailio sluoksnis, kuris laikosi ant pirštinės, bet lengvai nuimamas rankomis.

Prižiūrėti ilgaplaukės katės kailiuką yra šiek tiek sudėtingiau, nei trumpaplaukės. Tokios katės ne tik turi ilgus plaukus, bet ir tankią pavilnę, todėl, norite jūs to, ar ne, šukuoti savo augintinę turite ne rečiau, kaip kartą per dieną. Kitu atveju plaukai greitai susivels į kaltūnus, kuriuos praktiškai neįmanoma išnarplioti.

Tam, kad tinkamai prižiūrėtumėte ilgą kailį, prireiks jau kelių šukų.

  1. Pirmiausia nuo gyvūno kailio reikia surinkti iškritusius plaukučius, naudojant šepetį-pirštinę; tegul mano, kad ją tiesiog glosto.
  2. Paskui paimkite šukas su stambiais retais, bet ne aštriais, dantukais ir sušukuokite kailį palei plauko augimą. Tokios šukos stipriai neužstringa plaukuose ir, nesukeldami jūsų augintinei didelio diskomforto, pradeda pagrindinį darbą.
  3. Dabar paimkite šepetį su tankiais dantukais ir atsargiai, neskubėdami iššukuokite kailį. Atskirai atkreipkite dėmesį į problemines vietas šukuojant, t. y. pilvukas ir kailis „kelnyčių“ srityje. Ant pilvo augantys plaukai neturi vienos augimo krypties. Jie auga lyg atskirais pluošteliais. Ant pilvo augantis kailis yra minkštesnis, todėl dažniau ir susivelia. Pilvas katei, kaip ir bet kokiam kitam gyvūnui, pati jautriausia vieta, todėl būkite pasiruošę prie to, kad ji instinktyviai puls savais metodais jį ginti. Kailis „kelnyčių“ srityje ypač smarkiai purvinasi aplink analinę angą ir ten dažnai sulimpa. Todėl šiuo atveju jį geriau apkirpti, nei bandyti iššukuoti.

Jei katė jau turi kaltūnų, tai juos pašalinti galima ne tik naudojant žirkles, bet ir specialias metalines šukas, kurių stačiakampiai dantukai turi šiek tiek įgaląstus kraštus. Su šio tipo šukomis reikėtų dirbti labai atsargiai, nes galite lengvai sužaloti jautrią gyvūno odą.

Ypač probleminės ilgaplaukių kačių veislės yra persų ir Angoros, nes jų kailis yra ne tik ilgas, bet ir plonas.

Rekomendacijos

Prie šukavimo, kaip ir prie kitų procedūrų, katę reikėtų pratinti nuo mažens, nes ne kiekviena katė su džiaugsmu priima manipuliacijas su jos brangiausiuoju kailiuku.

Būkite kantrūs ir nepykite ant gyvūno, jeigu jis, reaguodamas į jūsų gerus ketinimus, elgiasi neadekvačiai, žvėriškai.

Jei šukuosite katę reguliariai, tai pamažu ji pripras prie savo lemties ir stipriai nesipriešins, kai stengsitės ją išgražinti.

Na, o jeigu po kiekvieno šukavimo savo katei jūs padovanosite bent 20 minučių meilės ir kokį nors skanėstą, tai ji, galbūt, jums atleis… iki kito karto.

Katės šukavimas kailio šėrimosi metu

Sezoninio kailio šėrimosi metu katės kailiukas reikalauja ypatingo dėmesio. Keičiasi ne tik katės kailis, bet ir pavilnė, todėl net trumpaplaukę katę reikia šukuoti kuo dažniau, nekalbant jau apie ilgaplaukes. Taip jūs ne tik pagreitinsite ir palengvinsite šėrimosi procesą, bet ir užkirsite kelią iškritusių plaukų patekimui į gyvūno virškinimo traktą.

Rudeninio šėrimosi metu stenkitės nenaudoti šukų su tankiais aštriais dantukais, nes galite lengvai sužaloti švelnią odą ir bepradedantį atsirasti pavilnės sluoksnį.

Trumpo kailio priežiūrai tinkamiausias variantas yra šepetys-pirštinė, kuris praktiškai neerzins jūsų augintinio. Ilgaplaukę katę geriausia šukuoti šukomis su dideliais retais dantukais.


Pavasarinio šėrimosi metu plaukai krenta ypač gausiai ir, šukuojant ilgą kailį, galima naudoti tankias šukas. Bet būkite atsargūs – šiuo periodu kailis susivelia pakankamai greitai, todėl šukavimosi procesas katei gali būti skausmingas.

Taip pat skaitykite: Žaidimai su kate, Nuodingos ir kenksmingos katėms medžiagos

Leave a Reply