Šunų viešbutis

Kačių ligos

Katės serga įvairiomis ligomis. Savo augintinę apsaugosite, jei laikysite namuose, neišleisite vaikštinėti vienos lauke, tinkamai maitinsite ir paskiepysite nuo keleto dažnai pasitaikančių kačių ligų. Ligų paveldimumas ir amžius turi įtakos kačių ligų plitimui.

Ligų profilaktika

  • Vakcinacija. Skiepai apsaugo nuo virusų sukeliamų infekcinių ligų. Katės virusu užsikrečia nuo kitų kačių, gyvūnų ar žmonių. Skiepyti kates reikia kartą per metus. Prieš skiepą katės turi būti dehelmintizuojamos (gauti vaistų nuo kirminų).
  • Dehelmintizacija. Suaugusioms katėms 4 kartus per metus reikia duoti vaistų nuo kirminų. Pirmą kartą dehelmintizuoti galima 6 savaičių amžiaus kačiuką.

Viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Ši liga įprastą žmonių peršalimą. Susirgus pasireiškia čiaudėjimas, varvanti nosis, ašarojančios, paraudusios akys, karščiavimas ir sumažėjęs apetitas. Šis oru pernešamas virusas yra lengvai užkrečiamas per kontaktą su žmonėmis, kitomis katėmis ir daiktais (kraiko dėžė, indai, kačių priežiūros įrankiai). Geriausias būdas išvengti ligos yra prevencija. Patariama paskiepyti augintinę. Tačiau jei pastebite išvardytus simptomus, nedelsiant kreipkitės į veterinarą, kuris veikiausiai paskirs gydymą antibiotikais. Laikykitės nurodymų ir maitinkite savo katę pakankamai.

Ūmus gastroenteritas. Tai kačių virškinamojo trakto sutrikimas, sukeliantis stiprų vėmimą ir viduriavimą. Kiti ligos požymiai: dehidratacija, depresija, apatija, kraujas išmatose ar vėmaluose. Veterinaras gali parekomenduoti nebeduoti katei maisto, kad simptomai praeitų savaime. Jei simptomai vis tiek nepraeina ir katė kenčia, tai gali būti gastroenteritas.

Kačių panleukemija. Kitaip dar vadinama kačių maru, lengvai plintanti virusinė liga. Katė užsikrėsti gali per kontaktą su žmonėmis, infekuotomis katėmis, taip pat per drabužius, kailį, letenėles, maisto dubenėlius ir pan. Liga pasireiškia staigiai su vėmimo, viduriavimo ir apetito praradimo simptomais. Savo katę nuo susirgimo apsaugosite laiku paskiepiję nuo šio viruso.

Kačių rinotracheitas. Tai viena dažniausiai pasitaikančių, stipriai užkrečiama virusinė liga. Ji gali baigtis mirtimi arba visam laikui palikti viršutinių kvėpavimo takų pažeidimų. Kosulys, čiaudulys, išskyros iš nosies, karščiavimas gali kamuoti katę visą gyvenimą. Pastovus ašarojimas ir išskyros iš akių kačių išvaizdą paverčia graudžia. Vakcinos pakankamai veiksmingos ir padeda apsisaugoti nuo šios ligos.

Leukozė (FeLV). Tai mirtinas infekcinis virusas, pažeidžiantis imuninę sistemą ir gali sukelti kelias vėžio formas ar susijusias ligas. Virusas plinta per užsikrėtusių kačių seiles, šlapimą ar išmatas. Ligą galima nustatyti iš kraujo tyrimo. Vienintelis būdas apsaugoti katę yra prevencija. Todėl paskiepykite savo katę ir laikykite namuose.

Infekcinis kačių peritonitas (FIP). Infekcinį kačių peritonitą (pilvaplėvės uždegimą) sukelia virusas. Tai mirtina liga, turinti dvi formas – drėgnąją (kai pilve kaupiasi skysčiai) ir sausąją (kai nesikaupia). Abi formos gali sukelti karščiavimą, viduriavimą, vėmimą, mieguistumą ir apetito praradimą. Efektyvaus gydymo nuo šio viruso nėra. Geriausias būdas apsisaugoti nuo ligos yra laikyti katę namuose ir neprileisti nepažįstamų gyvūnų, ir domėtis naujausiomis vakcinomis.

Pasiutligė. Pasiutligė dažna kačių liga, kuria jos serga 2-3 kartus dažniau nei šunys. Tai virusinė liga, kuria užsikrečiama per žaizdas, atsiradusias nuo laukinių gyvūnų įkandimų. Ši liga pažeidžia nervų sistemą ir katės elgesį, pasikeičia judesiai, kyla agresija. Apsisaugoti padės profilaktiniai skiepai ir katės laikymas namuose. Pasiutligė nepagydoma, todėl susirgusį gyvūną tenka užmigdyti.


Kačių imunodeficito virusas (FIV). FIV panašus į žmonių imunodeficito sindromą (AIDS), tačiau liga, kurią sukelia virusas, yra skirtinga. Šis mirtinas virusas paveikia imuninę sistemą ir sukelia daug simptomų. Pagrindiniai simptomai – chroniškos nepasiduodančios gydymui infekcijos, apetito praradimas, pastovus viduriavimas ir keletas per orą perduodamų infekcijų. FIV virusu katė užsikrečia nuo kitos katės, dažniausiai per įkandimus.

Taip pat skaitykite: Kačių skiepijimas, Apetito dingimas katei. Atsisakymas ėsti

Leave a Reply