Šunų viešbutis

Mankšta katėms, tupinčioms namuose

Daugelis kačių gyvena miesto butuose ir neturi galimybės laisvai išeidinėti pasivaikščioti. Dėl to jos liūdi ir bando išsklaidyti nuobodulį naikinančia veikla: viską aplink plėšo, drasko, kramto.

Katės galbūt būtų ir laimingos pasimankštinti, bet mūsų ankšti butai nesuteikia joms tokių sąlygų. O išleisti katę iš buto (netoli važiuojamų kelių ir miesto žmonių spūstyje) yra be galo pavojinga.

Todėl kačių savininkai turi pasirūpinti, kad jų augintiniai, gyvenantys tarp keturių sienų, nestokotų gyvo ir linksmo laiko praleidimo. Nuo mažų dienų jūs turite įtraukti savo kačiuką į judėti skatinančius žaidimus ir tuo užsiimti kasdieną, kad jam tai taptų įpročiu. Tokiu būdu jūsų katė bus sveika ir linksma, o jums teks dėti į tai tik minimalias pastangas.

Kai kurias kates galima priversti bėgioti ir šokinėti naudojant žaislus ir bet kokius kitus daiktus, kurie gali būti traktuojami, kaip žaislas. O kai kurios veislės, pavyzdžiui, Orientalų katės ar Rusų ar kitos mėlynosios katės, puikiai eina pasivaikščioti vedamos už pavadėlio. Tuo tarpu ir pats šeimininkas gauna galimybę pasivaikščioti.

Galandam nagučius

Įrankius, reikalingus galąsti nagus, įsigyti yra būtina, jei norite sveikus išlaikyti baldų apmušalus, apklotus ir užuolaidas, kurie pirmiausia ir tampa triuškinančio kačių, gyvenančių uždarytoje patalpoje, užpuolimo aukomis. Tokios katės šeimininko kišenė patiria kolosalinę žalą.

Papraščiausias įtaisas, skirtas galąsti nagus, yra stulpas, apmuštas pašukomis ir pastatytas vertikaliai. Jis gali būti įvairių formų, būti daugiaaukštis, kas leis katei įsivaizduoti, kad ji ropščiasi medžiu. Visų šių konstrukcijų tikslas yra vienas – nukreipti katės dėmesį nuo jūsų namų turto ir sumažinti žalą, atkeliaujančią nuo kačių nagų.

Tokį stulpelį, skirtą galąsti kačių nagus, galima pasidaryti ir pačiam. Taip bus pigiau, beto, jeigu jūs gerai pažįstate savo katę, ši konstrukcija jums išeis netgi geresnė, negu ta, kuri parsiduoda gyvūnų prekių parduotuvėje.

Raskite nelabai matomą kampą jūsų namuose. Pageidautina, kad tai būtų tas, kuriame mėgsta tupėti jūsų katė. Toje vietoje prie sienos pritvirtinkite nedidelę lentutę (45-60 cm ilgio), o prie lentutės prikalkite vinimis arba priklijuokite šiurkščios medžiagos ar, dar geriau, storos odos skiautę. Odą katės ypatingai vertina ir tai jums gali patvirtinti odinių baldų turėtojai.

Įtaisai gimnastikai

Pačiu paprasčiausiu įtaisu, skirtu daryti mankštą katėms (ir kitiems gyvūnams), gali tapti tuščia kartoninė dėžė, kurią galima gauti bet kokioje parduotuvėje arba prie jos. Atiduokite šią dėžę, prieš tai ją atidarę, savo katei ir ji greitai taps jos mėgstamiausiu žaislu: katė į ją įlenda ir išlipa, medžioja šios dėžės šešėlį ir dar kažką nematomą, kas toje dėžėje slepiasi.

Tam, kad padarytumėte katės gyvenimą dar įdomesniu, padarykite dėžės sienelėje nedidelę skylutę, kad pro ją katė vos vos sugebėtų įlįsti vidun, o viršų stangriai uždarykite ir stebėkite, kaip jūsų katė tyrinės šią „olą“. Jūs galite ją paversti Aladino ola, jei į vidų įdėsite skanėstą, bet pageidautina taip, kad katė negalėtų tiesiog jį sugriebti ir pabėgti.

Visos katės mėgsta ropštis, laipioti daiktų paviršiais. Tupinti namuose katė, kuri neturi kitos išeities, irgi privalo turėti tokią galimybę. Paprasčiausia konstrukcija iš medinių lentučių, sujungtų varžtais, gana lengvai gali būti pagaminta rankomis. Šitoks daiktas užims jūsų katės dėmesį ilgoms valandoms. Jeigu tai yra paprasta konstrukcija tai aišku, kad ji turi būti nepavojinga katei. Beto, laikas iš laiko ją galima perdarinėti, keisti formą, aukštį, dydį, kaip vaikiškame „konstruktoriuje“.

Nedidelis skanėsto gabaliukas, padėtas ant vienos iš „šakų“, įkaitins katės susidomėjimą šiam mankštinimosi įtaisui.

Žaislai

Kamuoliukai, žaislinės pelės, maišeliai, pripildyti kačių mėta, suteiks daug džiaugsmo jūsų katei; jie nereikalauja didelių išlaidų, juos lengva nusipirkti arba pasidaryti pačiam. Paskutiniu atveju pasirūpinkite 100-procentiniu tokių žaislų saugumu, t. y., kad nebūtų aštrių kampų, toksinių medžiagų ir kad šie žaislai nebūtų per daug maži ir negalėtų užstrigti katės burnoje ar gerklėje.

Tuščios siūlų ritės gali pasigirti didele kačių meile. Taip pat nepavojingi yra medžio gabalėliai, kurie lieka po „medžio“, skirto laipiojimui, gamybos. Stalo teniso kamuoliukai, teniso kamuoliukai ir netgi golfo kamuoliukai, kurie yra išmetami, kai tik atsiranda sunešiojimo žymės, puikiai tinka. Jūsų katė tiesiog nušvies džiaugsmu, gavusi tokį dovanų.


Paeksperimentuokite su naujais įvairių spalvų ir formų daiktais ir stebėkite, kas labiausiai patinka jūsų katei. Žaislai padarys jūsų katės gyvenimą labiau džiaugsmingu, suteiks jai gerą formą ir sveikatą. O ji tuo tarpu jus džiugins ir sutaupys nemažą dalį jūsų pinigų, kuriuos kitu atveju tenka mokėti veterinarui.

Taip pat skaitykite: Kačių elgesys ir psichologija, Žaidimai su kate

Leave a Reply