Šunų viešbutis

Alergija naminiams gyvūnams

Deja, daugelis žmonių serga alergija naminiams gyvūnams. Labai gaila, kai žmonės, kurie jau prisirišo prie savo šuns ar katės, kenčia nuo stiprios alergijos jiems ir turi rinktis tarp savo mylimo augintinio laikymo namuose tuo pačiu metu kenčiant nuo alergijos ir naujų šeimininkų paieškos.

Rizikos faktoriai

Alergija naminiams gyvūnams gali prasidėti kiekvienam žmogui bet kokiame amžiuje. Didžioji dalis žmonių, kurie kenčia nuo alergijos naminiams gyvūnams, dažnai suserga ir kito tipo alergijomis, pavyzdžiui, alergija žiedadulkėms ar pelėsiui. Tai priklauso nuo paveldėjimo, t. y., jeigu jūsų tėvai kenčia nuo alergijos, tai tikėtina, kad ir jums ji pasireikš. Tyrimai parodė, kad alergija šunims arba katėms serga apie 15% žmonių.

Kas sukelia alergiją?

Žmonės, sergantys alergija gyvūnams, dažnai kenčia nuo alerginės reakcijos odos dariniams (pleiskanoms), seilėms ir šlapimui. Kadangi šunys ir katės – tai patys populiariausi naminiai augintiniai, jei stovi pirmieji gyvūnų, kuriems dažniausiai pasireiškia žmonių alergija, sąraše. Tačiau tarp žmonių dažnai sutinkama alergija ir tokiems naminiams augintiniams, kaip paukščiai, žiurkėnai, triušiai, pelės, taip pat arkliai, ožkos ir karvės. Alergija kai kuriems iš išvardintų pasireiškia dažniau, nei kitiems.

Kokie būna alergijos naminiams gyvūnams ženklai?

Alergija naminiams gyvūnams dažniausia pasireiškia ašarojančiomis akimis, alergine sloga, astmos priepuoliais, odos išbėrimu. Dažnai šie simptomai klaidingai yra laikomi kitų ligų simptomais ir tik po kelių dienų, išlaikant atstumą nuo gyvūnų, šie simptomai dingsta, bet pasireiškia vėl, kai atsiranda kontaktas su gyvūnu, kuris ir sukėlė alerginę reakciją.

Ar egzistuoja hipoalerginės šunų veislės?

Deja, tokių veislių nėra, taip pat, kaip ir nėra nesišeriančių šunų. Absoliučiai visi šunys daugiau ar mažiau šeriasi. Reikėtų atminti, kad alergiją sukelia ne kailis, o maži odos gabalėliai, kurie nubyra kartu su iškritusiu kailiu (pleiskanos). Kai kurios veislės yra mažiau linkusios į pleiskanų susidarymą (pudeliai, terjerai ir šnauceriai).

Žmonės, kurie kenčia nuo alergijos tokiems naminiams gyvūnams, kaip katės ir šunys, gali kaip naminius gyvūnus įsigyti žuvytes arba reptilijas.

Kaip galima sumažinti alerginę reakciją naminiams gyvūnams?

Jeigu jūs arba jūsų šeimos narys serga alergija naminiams gyvūnams, jūs galite sumažinti jų pasireiškimą, pasinaudoti šiais patarimais. Netgi jeigu jums nepasireiškia ši problema, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus, nes tarp jūsų svečių gali atsirasti žmonių, kurie kenčia nuo alergijos gyvūnams.

 1. Mes praleidžiame nuo vieno trečdalio iki pusės mūsų gyvenimo miegamajame. Stenkitės neleisti į jį savo augintinio.
 2. Įsirenkite gerą oro filtrą.
 3. Pašalinkite visus įmanomus kilti skersvėjus miegamajame.
 4. Reguliariai valykite namus dulkių siurbliu.
 5. Reguliariai maudykite savo augintinį.
 6. Neleiskite savo augintiniui gulėti ant lovų, sofų ir krėslų.
 7. Neleiskite savo augintiniui važinėti automobilyje tupint ant sėdynių. Jam naudokite specialių paklotėlį ar apklotą.
 8. Rūpinkitės savo augintinio odos švara ir sveikata: parūpinkite jam teisingą maistą ir būtinus polivitaminų papildus.
 9. Tegul jūsų augintinis daugiau laiko praleidžia gryname ore.
 10. Kruopščiai plaukitės rankas po augintinio priežiūros.
 11. Pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl galimos imunoterapijos arba antialerginio gydymo.

Žmonėms, kenčiantiems nuo alergijos naminiams gyvūnams, neįsigyti augintinio arba atiduoti jį į kitas rankas daugeliu atveju nėra pati geriausia išeitis. O ir išvengti kontakto su gyvūnu bus labai sunku, nes jie yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Imdamiesi būtinų priemonių mes galime sumažinti alerginių reakcijų pasireiškimą ir tuo pačiu užtikrinti sau bendravimo su mūsų mažaisiais broliais džiugesį.

Leave a Reply