Šunų viešbutis

Kačių skiepijimas

Kates galima vakcinuoti trijų mėnesių amžiaus, jei veterinaras nerekomendavo kitaip. Bet negalima skiepyti dantų keitimosi metu. O tai prasideda kažkur 4-5 mėnesį, o baigiasi 6-8 mėnesį. Paskutiniai keičiasi iltiniai dantys.

Prieš pradedant skiepyti būtina pašalinti iš katės organizmo kirminus nežiūrint į tai, kada jūs tai darėte paskutinįkart. Kitaip skiepas gali sukelti komplikacijas, o kartais netgi mirtį.

  • Pirmiausia, pagal jūsų išrinkto vaisto nuo kirminų instrukciją, duokite jį katei. Šiuos vaistus galima nusipirkti veterinarijos vaistinėje ar gyvūnų prekių parduotuvėje, bet, jokiu būdu ne kioskelyje ar turguje, nes jie gali būti padirbti. Kai kurie geri vaistai nuo kirminų: „Caniquantel“, „Polyverkan“, „Cestal Cat“.
  • Po 10 dienų degelmintizaciją pakartokite, nes vaistai neveikia lervas ir vienu kartu kirminų atsikratyti nepavyks.
  • Po 10 dienų nuo paskutinio vaisto nuo kirminų priėmimo reikia pirmąkart paskiepyti. Pavyzdžiui „Quadricat“ vakcina, kuri savyje turi vaistus nuo pasiutligės, kalcivirozės, panleukopenijos ir virusinio rinotracheito.
  • Jeigu katę skiepijat pirmą kartą, tai po 21 dienos nuo vakcinacijos, skiepą būtina užtvirtinti (revakcinacija). Tai galima padaryti „Leukorifelin“ vakcina, kurioje yra vaistai nuo tų pačių ligų, išskyrus pasiutligę, nes pakartotiną vakcinaciją nuo pasiutligės daryti nereikia.
  • Vėliau katę reikia skiepyti kasmet tuo pačiu metu, o pakartotinos vakcinacijos daryti nereikia.
  • Nepamirškite, kad joks skiepas nesuteikia 100% garantijos, kad jūsų katė nesusirgs. Skiepai apsaugo gyvūno organizmą 99%, todėl, nežiūrint į tai, kad jūsų katė bus paskiepyta, pasistenkite pašalinti jos galimybę bendrauti su galimai susirgusiu ar jau sergančiu gyvūnu.

Taip pat skaitykite: Kačių ligos, Kačių sterilizacija

Leave a Reply