Šunų viešbutis

Kačių laikymas ir priežiūra

Katės auginimas suteikia daug džiaugsmo ir užkrauna didelę atsakomybę. Įsigydami naują augintinę, Jūs ilgam įsipareigojate tinkamai ją prižiūrėti ir rūpintis. Nėra sukurta “idealaus” kačių priežiūros modelio, nes kiekvienas gyvūnas ir situacijos yra skirtingos. Tik nuo Jūsų priklauso, kaip prižiūrėsite savo katę. Gerai pasirūpinti ja Jums padės dienos režimo laikymasis ir rutina.Katė jausis rami ir neišmoks nepageidaujamų įpročių. Katės mėgstamiausi užsiėmimai turi užpildyti jos dienos režimą, t.y. maitinimasis, pratimai ir žaidimai. Kiti esminiai katės priežiūros bruožai – kasmetiniai skiepai ir gydymas nuo kirmėlių.

Aplinka

Pasirūpinkite, kad šalia augintinės nebūtų daiktų, kurie ją gąsdina ir sukelia nemalonius jausmus. Vieta, kurioje yra katės tualetas, turi būti patogiai ir lengvai jai prieinama.Gyvendama vėsioje ir drėgnoje vietoje, katė jausis prastai ir gali susirgti. Katės yra atletiškos, turi poreikį šokinėti, laipioti ir lakstyti. Jos dažnai saugiausiai jaučiasi įsitaisiusios aukštai. Katės prisiriša prie savo teritorijos, kurioje jaučiasi saugiausiai. Jos natūraliai išsigąsta naujų nepažįstamų vietų ir kvapų. Taip pat jos yra protingi gyvūnai, kurie nuobodžiaus, jei neturės kokios nors veiklos. Atsiminkite, kad katės yra smalsios, todėl jas reikia saugoti nuo įvairių pavojų aplinkoje, kurie gali sužeisti.

Maitinimas

Kačių organizmui būtina dažnai gauti vandens, be kurio jos gali per kelias valandas susirgti. Joms reikia gerai subalansuotos mitybos, kurios pagrindas – mėsa. Tokia mityba joms leis jaustis sveikoms ir būti geros formos. Nepamirškite, kad katės turi specialių mitybos poreikių, kurie skiriasi nuo žmonių. Kai kurie žmonių vartojami produktai, pavyzdžiui, svogūnai, yra nuodingi katėms. Kiekvienos katės mitybos poreikiai priklauso nuo jos amžiaus, gyvenimo būdo ir sveikatos būklės. Maitinti katę reikia kelis kartus per dieną nedidelėmis porcijomis. Suvartojamo maisto kiekis individualiai priklauso nuo jos aktyvumo, kūno sudėjimo ir maitinimosi įpročių.

Elgesys

Auginant katę pasistenkite, kad ji pasiektų visus jai reikalingus daiktus be jokių trukdžių. Jei katė ko nors išsigąstų, pasirūpinkite arba įrenkite namuose vietas, kuriose ji galėtų pasislėpti ir jaustųsi saugi. Sudarykite sąlygas savo augintinei kasdien aktyviai judėti ir žaisti, kad išliktų sveika ir geros formos. Patariama įsigyti specialų stovą, skirtą katėms draskyti nagus. Stebėkite katės elgesį ir pastebėję jame pokyčius, streso ar baimės požymius, prašykite veterinaro patarimo. Niekada nebauskite ir nešaukite ant katės, nes jai bus sunku suprasti, ko Jūs norite; katė taps nervinga ir išsigandusi.

Draugija

Daugelis kačių mėgsta žmonių kompaniją, tačiau bendrauja pagal savo tasykles. Su kitomis katėmis Jūsų augintinė gerai sutars, jei nuo pat mažens augs kartu. Gerai pagalvokite, prieš įsigydami antrą katę ir stenkitės atsargiai, pasitelkę kantrybę jas supažindinti. Dažniausiai katės labiau mėgsta augti vienos, be kitų kačių draugijos. Tačiau ilgą laiką būdamos paliktos vienos namie jos jausis nelaimingos. Pasirūpinkite, kad Jūsų augintine pasirūpintų atsakingas žmogus, kol būsite išvykę. Taip pat neverskite katės bendrauti su nemėgstamais žmonėmis ar gyvūnais, kurie gali sąmoningai arba netyčia ją sužeisti ar išgąsdinti.

Sveikata


Svarbu stebėti katės egesį ir jo pokyčius, kurie gai pranešti apie ligą. Katės yra linkusios sirgti daugeliu infekcinių ligų rūšių ir kitų susirgimų. Savo augintinę stenkitės apžiūrėti kiekvieną dieną ir patikrinkite, ar nėra kokių nors sužeidimų ir ligos požymių. Pastebėję įtartinų požymių, kreipkitės į veterinarą ir paprašykite patarimų, kaip geriau pasirūpinti augintinės sveikata. Pasidomėkite skiepais, parazitų (kirmėlių ir blusų) naikinimu ir kastracija. Nepamirškite, kad kelių eismo nelaimės tampa dažniausia kačių sužeidimų bei mirties priežastimi. Taip pat katės gali susirgti, jei jausis nesaugios ar patirs stresą. Patariama katės sveikatą patikrinti pas veterinarijos gydytoją mažiausiai kartą per metus.

Taip pat skaitykite: Mankšta katėms, tupinčioms namuose, Katės kailio priežiūra

Leave a Reply