Šunų viešbutis

Kur miegoti jūsų katei?

Nagi, prisipažinkite, kur miega jūsų katė? Susisukusi į kamuoliuką šalia jūsų kelių ant pūkinės antklodės? Ar katė užėmusi didelę dalį jūsų pagalvės, kad jums nebelieka vietos galvai? Ar ji miega ant kėdės, pastatytos šalia lovos? Ar guli šalia uždarytų jūsų miegamojo durų? O galbūt savo atskiroje lovoje visai kitoje namų vietoje?

Viena iš atliktų apklausų parodė tokius rezultatus:

  • Apie 96 % šeimininkų leidžia savo katėms miegoti savo miegamajame.
  • Beveik 50 % leidžia joms miegoti savo lovose.
  • 38 % leidžia katėms miegoti ant savo pagalvės.

Taip pat reikia paminėti, kad jaunos katės labiau mėgsta miegoti ant pagalvės, o vyresnės augintinės mieliau renkasi miegoti ant kojų.

Kiekviena katė miega skirtingą laiko kiekį per dieną, kas priklauso nuo jos amžiaus ir charakterio. Vidutiniškai miegas užima per dieną nuo 13 iki 16 valandų. Kai katė nusprendžia pamiegoti, jai reikalinga šiluma ir jaukumas. Ji ieško vietos, kurioje jaustųsi saugiai ir komfortiškai, o taip pat kur yra tinkama oro temperatūra.

Katės mėgsta miegoti ant ko nors. Tai gali būti sulankstyti rankšluosčiai ar antklodė, arba specialus zooparduotuvėje nupirktas patiesalas. Paprastai tai būna nedidelis, nelabai storas čiužinukas, kuris gerai skalbiasi.

Katės labai mėgsta dubens formos lovas, kurių dizainas atkartoja katės, susisukusios į kamuoliuką, figūrą. Tačiau jūsų katei gali labai patikti ir pinti krepšeliai, krepšiai apatiniams rūbams arba paprasta kartoninė dėžė su viduje patiestu pledu.

Jei norite, kad katė turėtų savo atskirą miegui skirtą teritoriją, įrenkite ją patogioje ir saugioje vietoje su tinkama temperatūra. Joje neturėtų būti per daug šalta ir drėgna. Neįrenkite lovos katei ten, kur visi vaikščios, šalia šuns miego vietos ir prie lauko durų. Įkurkite savo katei miegojimo vietą ramiame kambario, kuriame renkasi visa šeima, kampelyje, pavyzdžiui, svetainėje ar virtuvėje. Jeigu norite, galite katės lovą pastatyti ir savo miegamajame.

Nieko baisaus, jei leidžiate savo katei miegoti jos pamėgtoje vietoje – jūsų lovoje. Tačiau prieš tai, kai sutiksite leisti katei šį nekaltą įprotį, atkreipkite dėmesį į tokį dalyką: katės retai miega visą naktį ir prabunda ryte labai anksti palyginus su žmonėmis – apie 4-5 val. ryto. Prabudusios jos užsimano ėsti, o paskui patikrina jus, ar atsibudote, norėdamos pažaisti. Katės neabejingos viskam, kas juda ir jei joms pasirodys, kad tai jūsų rankos arba kojos, ruoškitės skausmingam nubudimui.


Viena vertus, elgesio problemas galima išspręsti dresiravimo pagalba. Jūs galite išmokyti katę netriukšmauti, kol jūs neprabudote, arba savarankiškai išeiti iš kambario. Tvirtas „Ne“, ištartas keletą kartų, sudrausmins katę nuo žaidimo su jūsų kojomis, o pasakę tai kelis šimtus kartų atpratinsite kątę ir nuo visų kitų blogų įpročių.

Taip pat skaitykite: Kačių elgesys ir psichologija, Kačių laikymas ir priežiūra

Leave a Reply