Šunų viešbutis

Kastruoto katino maitinimas

Jeigu jūsų katinas arba katė yra kastruotas ar sterilizuota, būtina laikytis kai kurių taisyklių juos auginant ir maitinant.

Po kastracijos katinas patenka į rizikos susirgti šlapimo srities ligomis grupę.

Šlapimo takų akmenligė – tai susirgimas, kurio metu inkstuose ir šlapimo takuose formuojasi konkrementai (akmenys). Akmenys, kurie atsiranda kastruoto katino šlapimo pūslėje, dėl savitos šlapimo sistemos struktūros, t. y., dėl S-formos šlaplės, išeina lauk labai sunkiai. Šių akmenų pašalinimas iš kastruoto katino organizmo beveik neįmanomas, nes šlaplė yra labai susiaurinta.

Šlapimo takuose atsirandančių akmenų priežastimi gali būti infekcija, medžiagų apykaitos sutrikimai (dažniausiai druskos), rūgštingumo balanso pakitimai, apsauginiai koloidai, kurie išlaiko druskas tirpioje būsenoje, fizikinė-cheminė būklė, prieskydinės liaukos veikla, nepakankamas kiekis retinolio ir kalciferolio maisto racione, vandens kietumas, papildomas maitinimas ir dar daug kitko.

Per anksti atlikta kastracija gali sąlygoti tai, kad katino šlaplė taip ir liks iki galo neišvystyta, t. y., labai siaura. Todėl bet kokios šlapimtakių sistemos problemos, nesvarbu, ar akmenys, ar tiesiog pasireiškęs uždegimas, kastruotiems katinams dažniau sukelia šlaplės nepraeinamumą, nei nekastruotiems.

Taigi, pirmoji taisyklė, kaip maitinti kastruotą katiną ar sterilizuotą katę: tam, kad apsaugotumėte savo mylimą augintinį nuo šlapimo takų akmenligės, maitinkite jį maistu, kuriame yra žemas kalcio, fosforo ir magnio kiekis. Per didelis šių medžiagų kiekis atveda prie tripelfosfatų – dažniausiai pasitaikančių akmenų tipo – susidarymo. Todėl tam, kad išvengtumėte akmenų atsiradimo, teks pašalinti iš kastruoto katino raciono žuvį, kuri yra pagrindinis šių mikroelementų šaltinis. Arba galite pirkti specialų maistą, skirtą kastruotiems katinams. Tokiame maiste paprastai yra komponentai, rūgštinantys šlapimą, o tai gera profilaktika prieš šlapimo takų akmenų susidarymą.

Viena iš šlapimo sistemoje susiformuojančių akmenų priežasčių yra ir tai, jog kastruoti gyvūnai rečiau šlapinasi. Todėl štai antra taisyklė: jūsų kastruotas katinas turi gerti pakankamai daug vandens. Tai dar svarbiau, jeigu jis maitinasi tik sausu ėdalu. Tuomet vandens ir sauso maisto santykis turėtų būti 3:1. Jei kastruotas katinas vis dėlto geria mažai vandens, tada galite arba išmirkyti sausą ėdalą vandenyje, arba pereiti prie natūralaus maisto.

Išsirinkite maitinimo būdą: pramoninis maistas (sausas ar konservuotas ėdalas) arba natūralus maistas (galima derinti su konservuotu ėdalu).

Maitinant natūraliu maistu į katino racioną įtraukiama mėsa (jautiena, paukštiena), subproduktai (širdis, plaučiai, vištų skrandžiai, kepenys), košės ir daržovės (morkos, kopūstai ir t. t.). Būtinai įtraukite į augintinio racioną rūgpienio produktus – kefyrą ir varškę.

Kastruotą katiną maitinant sausu ėdalu, reikia išrinkti vienos prekės ženklo ėdalą ir maitinti tiktai juo. Nors egzistuoja daugybė specialaus maisto, skirto kastruotiems katinams, atminkite, kad ypatingo skirtumo tarp maisto, skirto kastruotiems ir nekastruotiems katinams, nėra. Todėl, rinkdamiesi ėdalą, kreipkite dėmesį į jo sudėtį, o ne į bendrą aprašymą.

Jeigu jūs norite papildyti katino maitinimą konservuotu maistu, tai pageidautina, kad konservai ir sausas ėdalas būtų to paties gamintojo. Augintinį maitinant natūraliu maistu, konservų prekės ženklas ypatingos reikšmės neturi.

Nepermaitinkite savo augintinio. Po kastracijos pasikeitus hormoniniam fonui katinai tampa labiau flegmatiški. Jų domėjimąsi katėmis pakeitė padidintas dėmesys maistui. Taigi dabar jūs turite maitinti savo augintinį dažnai, bet mažomis porcijomis. Jeigu kastruoto katino svoris vis didėja, pereikite prie mažai kaloringo ėdalo. Ir nepasiduokite gailiam prašinėjimui duoti ką nors skanaus.

Katinams (ir ne tik kastruotiems) kartą per savaitę yra labai naudingos išsikrovimo (alkanos) dienos.

Kastruotiems katinams dažnai pasireiškia dantų ir dantenų būklės pablogėjimas. Iš esmės šiuolaikiniai „Premium“ ar „Super Premium“ ėdalai paprastai yra jau gaminami su profilaktiniais komponentais prieš dantų susirgimus. Bet ką daryti, jeigu jūs maitinat savo katiną natūraliu maistu? Tam, kad jūsų augintinis galėtų treniruoti dantis ir dantenas, duokite jam stambiais gabalais supjaustytą mėsą. Tai pat derėtų įtraukti į kastruoto katino racioną specialius skanėstus, skirtus sveikiems dantims ir dantenų masažui.

Tam, kad padidintų jūsų augintinio gyvybingumo tonusą, veterinaras gali skirti vitamino B12 injekcijas ir lytinius hormonus.


Ir galiausiai tam, kad išsaugotų „sportinę formą“, katinas privalo daug judėti, todėl stenkitės kasdien nors trumpai su juo pažaisti.

Taip pat skaitykite: Kačių laikymas ir priežiūra, Mankšta katėms, tupinčioms namuose

Leave a Reply