Šunų viešbutis

Šuniukų auklėjimas

Šuns dresavimas ir auklėjimas – sunkus, bet įdomus užsiėmimas, reikalaujantis kantrybės, atsakomybės, nusiteikimo, supratingumo ir abipusio pasitikėjimo. Jei norite, kad naujasis augintinis taptų pavyzdingu ir išauklėtu, turite išmokyti jį be reikalo neloti, nepulti ant žmonių, atlikti savo reikalus lauke ir panašių dalykų. Kai tik atsinešite į namus naują šunelį, auklėti jį pradėkite nedelsiant. Kuo anksčiau įskiepysite šuneliui naujas elgesio taisykles, tuo bus didesnė tikimybė, kad jis jų laikysis visą gyvenimą.

Pirmoji savaitė namuose

Pirmosios dienos, kai laikote namuose šunelį, gali būti sudėtingos. Jums prireiks nemažai reikalingų daiktų: šuns guolio, ėdalo ir vandens dubenėlių, šunų maisto, pasaitėlio, antsnukio, žaislų ir kt. Lygiai taip pat svarbu, kad visi šeimos nariai susitartų dėl savo pareigų ir dienotvarkės prižiūrint ir auklėjant naująjį augintinį. Neseniai su mama dar augusiam šuneliui Jūsų namuose labiausiai reikia jaustis saugiam ir laikytis pastovaus dienos režimo. Paskirkite šuneliui gyventi atskirą erdvę, kurią išklokite laikraščiais ar popieriumi, sudėkite dubenėlius su ėdalu ir vandeniu, visur išdėliokite žaislus.

Žaiskite su juo švelnai ir ramiai. Jei pamatysite, kad šunelis apsnūdo, palikite jį vieną. Mažiems šuneliams reikia daug miego. Jie yra labai imlūs ir jautrūs, todėl negaiškite laiko ir pradėkite juos auklėti. Tik neleiskite augintiniui elgtis kaip jis nori vien dėl to, kad yra jaunas ir mažas.

Auklėjimas namuose

Jums prireiks laiko ir pastangų, norint išmokyti savo šuniuką tinkamai elgtis. Geriausia auklėjimo priemonė namuose yra šuniuko guolis. Pradžioje trumpai laikykite šuniuką uždarytą guolyje, kartais išvesdami į lauką ir taip pratindami tuštintis lauke. Jei šuneliui tai pavyksta, nepamirškite jo pagirti. Jei ne, grąžinkite jį atgal į guolį. Taip vedžiokite šunelį, kol jis pripras prie tokio grafiko. Po kelių dienų augintinis įpras ilgiau sulaikyti savo šlapimą ir išmatas. Tačiau nelaikykite jo per ilgai uždaryto guolyje. Jokiu būdu nebarkite šunelio, jei jam nepavyksta, nes gali nustoti tuštintis ir šlapintis Jūsų akivaizdoje ir taip apsunkinti auklėjimo procesą.

Šunelio auklėjimas taps sėkmingu, kai jis pats pradės prašytis į lauką. Tai pastebėję, būtinai parodykite augintiniui dėmesį. Jei ignoruosite ir nemėginsite suprasti, ką bando Jums pasakyti, šunelis ir toliau dergs namuose. Pirmus ženklus, kai augintinis prašysis į lauką, turėtumėte pastebėti po 1-2 savaičių intensyvaus auklėjimo.

Išmokykite nesikandžioti


Šuneliai kandžiojasi, kai nori žaisti ir kai jiems dygsta dantys. Jie turi išmokti nesikandžioti, kol jiems sueis 4 mėnesiai. Šuneliai turi poreikį žaisti ir dūkti su kitais šunimis. Tuo metu jie kandžioja vieni kitus ir yra priversti išmokti suvaldyti šį savo įprotį. Jei šunelis taps pernelyg agresyvus ir padūkęs, jis kaipmat sulauks tokio pat atsako iš kito šuns. Tai vyksta naturaliai ir šio proceso mes negalime kontroliuoti ar paveikti. Kita priežastis, kodėl šuniukai kandžiojasi, yra bendravimo trukumas. Tuomet jie tampa agresyvūs bei baikštūs. Daugeliui šeimininkų sunkiau kontroliuoti didelių veislių šunis, ypač jei šalia yra mažų vaikų. Dvi pagrindinės sąlygos, būtinos norint ko nors išmokyti augintinį, yra pasitikėjimas ir pagarba savo šeimininkui. Jei šunelis Jumis nepasitiki, bus sunku užsitarnauti ir jo pagarbą. Greičiausiai augintinio pasitikėjimą sugriausite, jei naudosite prieš jį smurtą. Niekada nešaukite ant jo, kai aptiksite padarytą žalą namuose. Tai ne augintinio kaltė, o netinkamo auklėjimo pasekmė.

Taip pat skaitykite: Pirmas vizitas pas veterinarą, Šunų skiepijimas

Leave a Reply