Šunų viešbutis

Šunų skiepijimas

Gera šuns sveikatos būklė reikalauja nuolatinės priežiūros. Būtini reguliarūs apsilankymai pas veterinarą ir skiepai. Taip pat augintinį reikia saugoti nuo kontaktų su sergančiais šunimis. Atsinešus šuniuką į namus, pirmiausia reikia jį paskiepyti. Tai galima atlikti veterinaras arba pats šeimininkas namuose.

Kada šunį reikia skiepyti?

Ką tik gimusių šunelių imunitetą apsaugo motinos pienas. Kai nustojama maitinti natūraliai, šunelio apsauga palaipsniui mažėja. Pirmą kartą skiepyti reikia 8-9 savaičių amžiaus šuniuką. Skiepijama dviguba doze, kuri kartojama po 3-4 savaičių. Todėl dar kartą šuniukas skiepijamas maždaug 12 savaičių amžiaus. Po dviejų savaičių karantino galima pradėti pasivaikščiojimus lauke. Pirmasis skiepas yra nuo maro, virusinio enterito, hepatito, šunų gripo ir leptospirozės. Kitas skiepas yra nuo pasiutligės. Jei šeimininkas pageidauja, galima skiepyti nuo koronoviruso ir dermatomikozės. Kompleksiniai skiepai atliekami per visą šuns gyvenimą vieną kartą per metus. Šeimininkas turi pasirūpinti augintinio skiepais prieš leidžiant susitikti su kitais šunimis, kurie gali būti užsikrėtę įvairiomis ligomis.

Kokie būna skiepai?

Šiuo metu šunų skiepai skirstomi į du tipus. Tai privalomi visiems šunims skiepai ir tokie, kurie skiriami pagal kelis požymius. Tai yra pagal šuns amžių, veislę, sveikatos būklę, kontaktus su sergančiais šunimis, vakcinos rūšį ir ligos papilitimą gyvenamoje zonoje.

Vakcina nuo pasiutligės. Privalomi skiepai būna nuo pasiutligės ir maro. Pasiutligė yra neišgydoma liga, kuria gali užsikrėsti ir žmonės. Vakcina nuo pasiutligės leidžiama 16-18 savaičių amžiaus šuneliui, kuri pakartojama po metų. Vėliau leidžiama kas tris metus.

Vakcina nuo maro. Ši vakcina apsaugo ir nuo maro viruso, šunų parvoviruso, adenoviruso, paragripo. Tai lengvai pernešamos ir gana pavojingos ligos, dažnai tampa mirtinos. Nuo jų šunelis turėtų būti skiepijamas 6-8 savaičių amžiaus. Papildomos injekcijos turi būti leidžiamos kas 3-4 savaites, kol augintinis sulauks 16 savaičių.

Vakcinos nuo kitų ligų. Pagal poreikį šunį skiepyti reikia ir nuo kitų ligų, tačiau tai nėra privaloma. Šunis galima skiepyti nuo laimo ligos, leptospirozės, šunų kosulio, koronaviruso, giardia, maro-tymų, periodontito, gyvačių įkandimų ir kitų ligų. Leptospirozė būna paplitusi tam tikrose teritorijose. Todėl jei gyvenate šios ligos paplitimo zonoje, veterinaras gali rekomenduoti paskiepyti jūsų augintinį. Laimo ligą platina erkės, todėl jei šunį jos dažnai puola, reikėtų paskiepyti. Koronavirusas yra žarnyno liga ir dažniausiai ja suserga jauni šuniukai.

Koks skiepų poveikis?

Skiepai padeda šuns imuninei sistemai apsisaugoti nuo virusų. Ligos sukėlėjus, patekusius į šuns organizmą, sunaikina antikūniai. Kitą kartą organizmas lengviau susidoros su tuo pačiu virusu, nes ląstelės, gaminančios antikūnius, atpažins ligos sukėlėjus ir greičiau su jais susidoros.


Ar skiepai pavojingi?

Kai kuriems šunims skiepai gali sukelti raumenų skausmus arba nestipriai pakilti temperatūra. Šalutinis skiepų poveikis labiau būdingas jauniems šuniukams.

Taip pat skaitykite: Šunų ligos, Pirmas vizitas pas veterinarą

Leave a Reply