Šunų viešbutis

Šuns viduriavimas – ką daryti?

Viduriavimas (diarėja) – skystas tuštinimasis, pasikartojantis vieną kartą arba iki tol, kol pasidaro nesustodamas visiškai vandeningu (profuziniu viduriavimu).

Dėl ko atsiranda viduriavimas?

Viduriavimo priežastys ir jo pavojingumas gyvybei būna skirtingi. Viduriavimas, ypatingai tas, kuris atsiranda dėl infekcinių susirgimų, gali greitai sukelti dehidrataciją ir po to – mirtį, kas dažnai atsitinka jauniems gyvūnams. Suaugusiems šunims būna mažiau pavojingas, vieną, arba du kartus pasikartojantis košelės formos viduriavimas, atsiradęs po užkrėsto, sugedusio ar per daug riebaus maisto suvartojimo. Su šia situacija šeimininkai gali susitvarkyti patys. Bet jeigu neatsiranda pagėrėjimai, reikia kuo greičiau kreiptis į veterinarą.

Viduriavimo rūšys:

  1. Paprastas – atsirandantis suvartojus piktybinio maisto.
  2. Maistinis apsinuodijimas – apsinuodijimas maistu, kuriame yra įvairios kilmės toksinų.
  3. Infekcinis – šunų maras, parvovirusinis enteritas, leptospirozė, virusinis hepatitas ir kiti specifiniai susirgimai. Jais dažniau serga jauni šunys.
  4. Atsiradęs, dėl vidaus organų veiklos sutrikimų – hepatitas, kasos nepakankamumas, inkstų nepakankamumas.
  5. Parazitinis – įvairių rūšių kirminai.

Kaip gydomas viduriavimas?

Jeigu viduriavimas šuniui kyla pirmąjį kartą ir nėra matomi jokie kiti simptomai (silpnumas, atsisakymas maisto, pakilusi kūno temperatūra), galima savarankiškai pasinaudoti tokiais preparatais, kaip enterosgelis arba smekta. Jei per 1-2 dienas neatsiranda jokio pagėrėjimo, būtina parodyti gyvūną veterinarui.

Jei mažam šuneliui, ar bet kuriam kitam nevakcinuotam gyvūnui, netgi gyvenančiam išimtinai namų sąlygose, atsiranda viduriavimas – tai visada kyla įtarimas, kad jį galėjo sukelti infekciniai susirgimai. Ypatingai tuo atveju, jei viduriavimas lydymas bendros būklės prislėgtumu, vėmimu, ar kūno temperatūros pakilimu.

Chroniško šunų viduriavimo problema dažnai yra susijusi su kasos patologijomis. Smulkios šunų veislės (jorkšyro terjerai, toiterjerai, čihuahua) linkę susirgti pankreatitu (kasos uždegimas), kuris kyla atsiradus įvairioms maitinimo klaidoms. Kai kurios didelės šunų veislės (vokiečių aviganiai, labradorai) dažnai suserga egzokrininiu kasos nepakankamumu (nepakankamas fermentų kiekis). Visais šiais atvejais tinkamiausia, keliaujant į veterinarinę kliniką, pasiimti analizei nedidelę porciją išmatų.


Gyvūnui, kuriam nuolatos arba periodiškai atsiranda viduriavimas, reikalinga apžiūra ir gydymas, nes, esant padidėjusiam skysčių išskyrimui su išmatomis, greitai kyla organizmo dehidratacija ir bendros gyvūno būklės pablogėjimas.

Taip pat skaitykite: Kaip suprasti, kad šuo susirgo?Kada šunį vesti pas veterinarą?

Leave a Reply