Šunų viešbutis

Pirmas vizitas pas veterinarą su šuniuku

Vienas pirmųjų dalykų, kurį jūs turėtumėte padaryti įsigyję šuniuką – supažindinti jį su veterinaru. Geriausiai tai padaryti per pirmąsias kelias dienas. Stenkitės pasirinkti tokį vizito laiką, kai veterinarijos klinikoje yra mažiausiai žmonių, pavyzdžiui, iš pat ryto, kad netektų ilgai būti laukiamąjame, kur nepaskiepytas šuniukas gali užsikrėsti įvairiomis ligomis ar sunerimti dėl nepažįstamos aplinkos.

Veterinaras apžiūrės šuniuką ir suteiks jums reikiamos informacijos apie augintinio priežiūrą: kaip jį auklėti, kaip maitinti, kaip sukurti šuniukui saugią aplinką, kaip rūpintis jo sveikata. Patartina iš anksto apgalvoti jums rūpimus klausimus.

Pirmo vizito pas veterinarą metu jums tikriausiai teks užpildyti tam tikrus dokumentus. Veterinarijos klinikose šuniukui dažniausiai suteikiama medicininė kortelė, į kurią įrašomi duomenys apie šeimininką (adresas, telefono numeris, darbovietė) bei jo augintinį (vardas, amžius, veislė, lytis, skiepai, tyrimų rezultatai ir kt.).

Vėliau jus kartu su šuniuku būsite pakviestas į apžiūros kabinetą, kuriame veterinaras šuniuką pasvers, pamatuos temperatūrą, patikrins širdies ritmą, gali padaryti šlapimo bei išmatų tyrimus. Taip pat bus atlikta išsami jūsų augintinio medicininė apžiūra:

  • akių, ausų, dantų patikrinimas;
  • odos būklės patikrinimas;
  • pilvo organų patikrinimas;
  • patikrinama, ar nėra bambos išvaržos;
  • širdies ir plaučių patikrinimas;
  • sąnarių patikrinimas;
  • genitalijų patikrinimas.

Po šios apžiūros veterinaras gali užduoti jums keletą klausimų. Dažniausiai pateikiami klausimai yra šie:

  • Kiek laiko jūs auginate šį šuniuką?
  • Kur jį įsigijote?
  • Kaip jį maitinate?
  • Ar jis sukelia kokių nors rūpesčių?
  • Ar graužia jūsų daiktus?
  • Su kokias žaislais jis mėgsta žaisti?
  • Kaip šuniukas elgiasi su šeimos nariais, kaip reaguoja į kitus namuose laikomus gyvūnus (jeigu jų yra)?

Išklausęs jūsų atsakymus veterinaras gali patarti kaip geriau auklėti šuniuką, kad būtų galima išvengti elgesio problemų, kaip juo rūpintis, kaip tinkamai parinkti maistą. Jeigu šuniukas grynaveislis – veterinaras gali papasakoti apie tam tikrai veislei būdingas medicinines problemas. Jeigu neplanuojate veisti šuniukų – galite su veterinaru aptarti šuniuko kastracijos arba sterilizacijos klausimus, sužinoti šios operacijos privalumus ir trūkumus.

Skiepai

Dažnai pirmo vizito pas veterinarą metu yra būtina paskiepyti šuniuką. Šuniukai pradedami skiepyti 6 – 8 savaičių amžiaus. Pakartotinai skiepijami kas tris keturias savaites, kol šuniukai sulaukia 16 – 20 savaičių amžiaus. Dažnai šuniukai prieš patekdami pas naujuosius šeimininkus jau būna paskiepyti. Dėl to, įsigydami šuniuką būtinai pasiteiraukite, ar šuniukas yra paskiepytas ir sužinokite tikslią skiepų datą. Būtinai informuokite veterinarą apie jau atliktus skiepus, kad šuniukas būtų paskiepytas laiku. 12 savaičių šuniuką reikia paskiepyti nuo pasiutligės.

Apsauga nuo parazitų

Pirmo vizito metu veterinaras išrašys preparatą nuo vidaus organų parazitų. Net jeigu atlikus išmatų tyrimus nebus rasta parazitų, vie tiek šie vaistai yra būtini, nes beveik visi ką tik gimę šuniukai vidaus organuose turi nematodų (apvaliųjų kirmėlių), dėl to, per tris savaites nuo šuniuko gimimo yra būtina duoti bent dvi vaistų dozes. Kai kurie veterinarai rekomenduoja šiuos vaistus profilaktiškai duoti šuniukui kas tris savaites iki tam tikro amžiaus.


Vizitui besibaigiant, veterinaras jus informuos kada turėsite atvykti kitą kartą kad paskiepytumėte augintinį (paprastai pakartotina apžiūra paskiriama po 3 – 4 savaičių). Vėliau skiepai pakartotinai atliekami kas metus laiko. Jeigu nutarsite kastruoti/sterilizuoti šuniuką, tai galėsite padaryti kai augintinis bus 4 – 6 mėnesių amžiaus. Su šuniuku pas veterinarą turėsite lankytis kartą per metus iki septynių metų amžiaus. Vėliau jūsų augintiniui gali prireikti intensyvesnės veterinarinės priežiūros.

Taip pat skaitykite: Šunų skiepijimas, Šunų ligos, Kaip suprasti, kad šuo susirgo?

Leave a Reply