Šunų viešbutis

Kaip apsaugoti šuns letenėles nuo druskų keliuose?

Atėjus žiemai ir prasidėjus šalčiams ant kelių susidaro ledo sluoksnis ir šunų šeimininkams neišvengiamai kyla klausimas: „Kaip apsaugoti savo augintinio letenėles?“

Į letenėlių pagalvėlių įtrūkimus ir tarp šuns nagų esančias ertmes besiskverbianti druska gali stipriai sudirginti ir sukelti uždegimą audiniuose, kuris išsivysto į dermatitą (odos uždegimą) ir sunkiai išgyjančias opas.

Pasivaikščiojimų metu stenkitės išvengti šaligatvių ir kelių, apibarstytų druska. Jeigu šuo pradėjo šlubuoti – nuveskite jį ant vejos su švariu sniegu, tai padės atsikratyti sniego su druska, prilipusio prie letenėlių odos.

Jeigu jūsų apylinkėse daug kelių, barstomų druska, einant pasivaikščioti pabandykite savo draugo letenėles apauti specialiais batukais su odiniu padu. Tačiau tai gali būti problematiška, nes batukai gali nusmukti pasivaikščiojimų metu, o kai kurie augintiniai gali ir atsisakyti jais apsiauti.

Siekiant apsaugoti šuns letenėles nuo neigiamo druskų poveikio, prieš išvedant pasivaikščioti, jo letenėles galima apipurkšti specialiu formuojančiu aerozoliu. Še aerozoliai suformuoja raginį sluoksnį ant letenėlių pagalvėlių, kuris pakankamai apsaugo nuo mechaninių ir cheminių pažeidimų, sukurdamas vandenyje netirpią plėvelę. Letenėles dar galima ištepti silikoniniu kremu.


Kai kurios firmos pastaruoju metu į rinką išleido specialius kremus-vašką-želė letenėlėms, kuriuos būtina užtepti ant pagalvėlių kiekvieną kartą prieš einant pasivaikščioti. Galima naudoti specialius miltelius letenėlėms, kurie pasižymi antiseptinėmis ir sausinančiomis savybėmis, kas greitai padeda tarpupirščiams. Po kiekvieno pasivaikščiojimo reikia išplauti letenėles šiltu vandeniu, sausai iššluostyti rankšluoščiu ir patepti vaikišku drėkinančiu kremu.

Taip pat skaitykite: Šuns letenėlių priežiūraŠuns kailio priežiūra

Leave a Reply