Šunų viešbutis

Polifagija: padidėjęs šuns apetitas

polifagija-padidejes-suns-apetitasBe abejo, kiekvieną šeimininką džiugina jo mylimiausio augintinio geras apetitas. Tačiau riba, kuri atskiria gerą apetitą nuo patologiškai padidėjusio maisto suvartojimo, gana neaiški. Nėra absoliučiai tikslių maisto normų (gramais) – kurias viršijus reikia kalbėti apie patologiją. Todėl apskritai apie padidėjusį apetitą galima kalbėti tada, kai gyvūnas valgo žymiai daugiau ir dažniau negu įprastai.

Kas yra polifagija?

Būklė, kai šuo pastoviai didina suvartojamo maisto kiekį ir jaučiasi alkanas, vadinama polifagija. Polifagiją gali sukelti įvairios priežastis. Svarbu suprasti, ar padidėjęs šuns apetitas yra dėl psichologinių priežasčių ar dėl ligos.

Jeigu problema yra psichologinio pobūdžio, greičiausiai toks jūsų šuns maisto elgesys sukels nutukimą.

Tačiau valgumo priežastimi gali būti ir liga. Tokiu atveju kis gyvūno svoris: šuo gali prarasti arba priaugti svorio.

Polifagijos priežastys

Priežastys gali būti fiziologinės, pavyzdžiui – jaunų gyvūnų augimo periodas, neštumas, laktacijos laikotarpis, padidėjęs fizinis krūvis, šaltas klimatas ir t.t., ir jatrogeninės (t.y. pašalinis poveikis, gaunamas gydant gyvūną) – pavyzdžiui, vartojant vaistus nuo traukulių, hormonus.

Psichologinės priežastys gali būti susijusios su stresine situacija, kuri susidarė dėl gyvūno perkėlimo, vaiko ar kito naminio gyvūno atsiradimo namuose.

Sudarytas didelis ligų, kurios sukelia pernelyg padidėjusį apetitą, sąrašas.

Pirmas sąraše – cukrinis diabetas. Padidėjusį apetitą sukelia lastelių badavimas dėl neįsisavinamos gliukozės. Dažniausiai savininkai pastebi ir padidėjusį gyvūno troškulį, tokiu atveju svoris krenta.

Esant egzokrininiam kasos nepakankamumui padidėjęs gyvūno apetitas taip pat sukelia  staigų svorio netekimą ir viduriavimą.

Esant hipotireozei padidėja energijos sunaudojimas ir gyvūnas priverstas daugiau valgyti. Tokiu atveju taip pat gali kristi svoris.

Esant hiperadrenokorticizmui (sindromui ar Kušingo ligai) būdingas padidėjęs apetitas su svorio augimu, taip pat padidėjęs troškulys ir šlapinimasis.

Apetitas gali didėti ir dėl problemų su kepenimis, helmintozės, dėl smegenų ar žarnyno navikų, insulinomų.

Polifagijos profilaktika

Jeigu polifagija yra neteisingos mitybos rezultatas, reguliuokite kasdienę šuns mitybą.

Jeigu tai šuns organizmo funkcionavimo sutrikimo rezultatas, jums būtina palaikyti ryšį su veterinaru ir reguliariai atlikti planines apžiūras. Įsitikinkite, kad jus turite visas būtinas priemones teisingai jūsų gyvūno priežiūrai namų sąlygomis.


Bet kokiu atveju, jeigu jūsų augintinis mėgsta pavalgyti, tuo pačiu nestebimas kūno masės mažėjimas ar didėjimas, kondicijos pokyčiai, kailio būklės pablogėjimas ar kiti įtartini simptomai, tai neturėtų kelti nerimą.

Taip pat skaitykite: Patarimai, kaip šerti šunisKuo negalima šerti šuns?

Leave a Reply